Jakub Folwarski w nowym sezonie zadebiutuje w LOTTO Superlidze. Brązowy medalista Indywidualnych Mistrzostw Polski w grze podwójnej z 2019 roku w wakacyjnej przerwie podpisał umowę z 3S Polonią Bytom.

Od paru lat prowadziłem rozmowy z polskimi klubami występującymi w LOTTO Superlidze, ale nigdy nie udało się podpisać kontraktu. Teraz się to udało i bardzo się cieszę, że już wkrótce zadebiutuję w najlepszej polskiej lidze tenisa stołowego – mówi Jakub Folwarski.

W ostatnich miesiącach Polak występował w niemieckiej 2. Bundeslidze w szeregach Fortuny Passau. Z powodu pandemii koronawirusa rozgrywki u naszych zachodnich sąsiadów zostały anulowane po rozegraniu czterech kolejek. Jakub Folwarski wziął udział ośmiu pojedynkach ligowych, wygrywając w sześciu przypadkach.

Rozgrywki w Niemczech zakończyły się tak naprawdę pod koniec października po rozegraniu czterech spotkań ligowych i trzech pucharowych. Na początku stycznia była jeszcze nadzieja, że dokończymy chociaż pierwszą rundę, ale ostatecznie w lutym zdecydowano o anulowaniu sezonu – dodaje Polak, który w swojej karierze występował m.in. w lidze holenderskiej.

Jakub Folwarski nie jest jedynym nowym zawodnikiem w szeregach 3S Polonii Bytom. Na grę w klubie ze Śląska zdecydował się także Adrian Więcek. W zespole Michała Napierały został dotychczasowy lider – Robert Floras. – Z moimi nowymi kolegami z drużyny znam się bardzo dobrze. Mamy polski skład, który świetnie się zna i dogaduje. Zarówno ja jak i Adrian jesteśmy nowymi twarzami w Bytomiu, ale postaramy się dokładać ważne punkty w każdym meczu – zakończył Jakub Folwarski.