– W niedzielny wieczór, po długiej podróży, z żoną i synkiem przyjechaliśmy z Niemiec do Gdańska. Wkrótce wznawiam treningi, a 6 lipca rozpoczynam pierwsze zgrupowanie z naszą reprezentacją w Cetniewie – mówi Jakub Dyjas, 2-krotny Indywidualny Mistrz Polski i jeden z liderów kadry narodowej.

Jakub Dyjas spędził w Niemczech 7 lat, w tym 5 sezonów w Bundeslidze. W barwach Liebherr Ochsenhausen zdobył tytuł Mistrza Niemiec i 2 razy wicemistrzostwo. Sięgnął też po Puchar Niemiec. W tamtejszych rozgrywkach wygrywał z wieloma czołowymi zawodnikami. W nowym sezonie będzie występował w Lotto Superlidze w Dekorglassie Działdowo.

– Miałem już 2 propozycje gry w polskich turniejach, najpierw w Lotto Superliga Cup w studiu telewizyjnym w Warszawie, a w najbliższy w piątek w Lotto z Gwiazdą w Bydgoszczy. Miesiąc temu byłem jeszcze w Niemczech, gdzie szykowałem się do fazy play-off, zaś teraz jestem w trakcie przeprowadzki z Niemiec i potrzebuję kilku dni, by pozałatwiać wszystkie sprawy. Pod koniec tygodnia wrócę do treningów, już w Gdańsku – powiedział Jakub Dyjas, który w weekend podróżował z żoną Martą i maleńkim synem Mikołajem z Ochsenhausen do Trójmiasta.

W piątek, 3 lipca w Lotto z Gwiazdą – turnieju zorganizowanym na 100-lecie Klubu Sportowego Gwiazda Bydgoszcz – zagra krajowa czołówka na czele z Patrykiem Chojnowskim i Danielem Górakiem..

– Żałuję, że nie wystąpię w turnieju w Bydgoszczy organizowanym przez Zbigniewa Leszczyńskiego, prezesa Lotto Superligi. Kiedy grałem w superlidze w Toruniu drużyna z Bydgoszczy była w niższej lidze, dlatego nie miałem jeszcze okazji występować w tym mieście, ani drużynowo ani indywidualnie. Za kilka miesięcy będzie to już możliwe w meczu Dekorglassu Działdowo z Lotto Zooleszcz Gwiazdą w Bydgoszczy – dodał 2-krotny medalista Mistrzostw Europy w 2016 roku.

Jakub Dyjas już 6 lipca rozpoczyna zgrupowanie z reprezentacją Polski w Centralnym Ośrodku Sportu w Cetniewie.

– Wszystkie sprawy w Niemczech już zamknąłem, rozpakowujemy się w Gdańsku i niebawem będę mógł skupić się znów tylko na tenisie stołowym. W lipcu w planach są obozy w Cetniewie i Ostródzie, chcę spotkać się także z prezesem i zarządem Dekorglassu Działdowo, bowiem od dawna jesteśmy umówieni na mój przyjazd. Jeśli w sierpniu odbędzie się kolejny turniej w Polsce, to mam nadzieję, że już zagram. Takie turnieje w obecnej sytuacji to cenna inicjatywa i oby zawodów było coraz więcej. Zawodnicy potrzebują regularnych treningów, ale i możliwości sprawdzenia się w grze na punkty. To również ważne pod kątem medialności tenisa stołowego – mówi Kuba Dyjas.