Kluczem do zwycięstwa z Tomokazu Harimoto były gra serwisowa i taktyka – mówi Jakub Dyjas, który sprawił wielką niespodziankę i po wspaniałym meczu pokonał Japończyka Tomokazu Harimoto 4:3 w 2 rundzie Indywidualnych Mistrzostw Świata w Houston w Stanach Zjednoczonych.

Nigdy wcześniej nie wygrałem z tak wysoko rozstawionym zawodnikiem. Tomokazu Harimoto jest tenisistą stołowym z najwyższej półki, ale już potrafiłem takich ogrywać, jak np. Niemiec Ovtcharov czy Chińczyk Fang Bo – powiedział Jakub Dyjas.

Z Dimitrijem Ovtcharovem wygrał podczas Indywidualnych Mistrzostw Europy w 2016 roku w Budapeszcie, gdzie Niemiec bronił tytułu mistrzowskiego. Jakub Dyjas zagrał wtedy świetny turniej i zdobył brąz w singlu oraz srebro w deblu z Danielem Górakiem.

W swojej karierze reprezentant Polski pokonał także zawodników mających na koncie Wicemistrzostwo Świata w singlu, a chodzi o wspomnianego Fang Bo i Szweda Mattiasa Falcka.

Sensacyjne i wielce oczekiwane zwycięstwo z Japończykiem Harimoto, jednym z najlepszych współczesnych zawodników, odbiło się szerokim echem podczas MŚ w Houston. Teraz Jakub Dyjas spotka się w 3 rundzie w nocy z czwartku na piątek, o g. 4:20, z niemieckim defensorem Ruwenem Filusem.

Bardzo mnie cieszy dotychczasowa gra i wynik osiągnięty przez Jakuba Dyjasa. W ostatnich co najmniej dwudziestu latach nie zdarzyło się, by któryś z naszych zawodników pokonał na MŚ zawodnika z tak wysokim rozstawieniem. W kolejnej rundzie czeka na niego Niemiec Ruwen Filus, z którym nasz reprezentant wygrał w październiku 3:2 na WTT Contender w Tunezji. Spodziewam się wyrównanego pojedynku, który nie będzie miał zdecydowanego faworyta – przyznał Stefan Dryszel, dyrektor sportowy Polskiego Związku Tenisa Stołowego.

Dzisiaj polscy kibice emocjonować się będą także występami Biało-Czerwonych w 2 rundzie w grze mieszanej i podwójnej. Marek Badowski i Natalia Bajor zagrają z parą Ho Kwan Kit/Lee Ho Ching (Hongkong), a Jakub Dyjas i Natalia Partyka z duetem Emmanuel Lebesson/Jia Nan Yuan. W swoim pierwszym występie w deblu w MŚ w USA Wicemistrzowie Europy Jakub Dyjas i Belg Cedric Nuytinck spotkają się z Austriakami Robertem Gardosem i Danielem Habesohnem.