Jakub Dyjas i Belg Cedric Nuytinck zostali w Warszawie wicemistrzami Europy w grze podwójnej. To drugi w karierze srebrny medal w tej konkurencji wywalczony przez reprezentanta Polski.

Polsko-belgijski debel w stolicy naszego kraju przegrał tylko jedno spotkanie. W wielkim finale Dyjas i Nuytinck przegrali z rosyjską parą: Lev Katsman/Maksim Grebnev 1:3 (10:12, 8:11, 11:8, ). We wcześniejszych spotkaniach Mistrzostw Europy Polak i Belg wyeliminowali m.in. aktualnych brązowych medalistów mistrzostw świata w grze podwójnej – Tiago Apolonię i Joao Monteiro (Portugalia) czy Kirilla Skachkova i Vladimira Sidorenko (Rosja).

Jakub Dyjas po raz drugi w karierze wywalczył tytuł wicemistrza Starego Kontynentu. Pięć lat temu były mistrz Polski w grze pojedynczej wspólnie z Danielem Górakiem zajęli drugie miejsce podczas turnieju w Budapeszcie. W finale zawodów rozegranych w 2016 roku biało-czerwoni przegrali z Patrickiem Franziską (Niemcy) i Jonathanem Grothem (Dania).

Mamy srebrny medal. Złoto ucieka mi sprzed rąk, ale mam nadzieję, że w przyszłości uda mi się wywalczył mistrzowski tytuł – powiedział po finałowym spotkaniu Jakub Dyjas.

Na najniższym stopniu podium zmagania w turnieju gry podwójnej mężczyzn zakończyli Adam Szudi i Nandor Ecseki z Węgier i Tiago Apolonia i Joao Monteiro (Portugalia).

Mistrzyniami Europy w grze podwójnej wśród kobiet zostały Petrissa Solja i Shan Xiaona, które zmierzą się ze sobą w finale gry pojedynczej. Wicemistrzynie Europy sprzed pięciu lat w meczu o złoty medal w Warszawie pokonały swoje rodaczki – Ninę Mittelham i Sabine Winter (Niemcy) 3:2 (7:11, 11:7, 10:12, 11:8, 11:8).

Brązowe medale w Warszawie wywalczyły Stephanie Loeuillette i Jia Nan Yuan (Francja) oraz Ganna Gaponova i Tetyana Bilenko (Ukraina).