– Dartom Bogoria jest nieznacznym faworytem finału Lotto Superligi – mówi Jakub Dyjas, aktualny Mistrz Polski w singlu, który zwyciężył z Dekorglassem Działdowo w Drużynowych Mistrzostwach Polski w 2021 roku.

5 czerwca w Grodzisku Mazowieckim o złoty medal zagrają miejscowy Dartom Bogoria i Lotto Polski Cukier Gwiazda Bydgoszcz.

– Według mnie Dartom Bogoria w roli gospodarza ma przewagę. Bardzo dobrze gra się przed własna publicznością. Na pewno brak Panosa Gionisa i Miłosza Redzimskiego utrudni im zdobycie Mistrzostwa Polski, ale zarówno Marek Badowski, jak i Pavel Sirucek potrafią grać na wysokim poziomie we własnej hali – powiedział Jakub Dyjas.

Grek Panagiotis Gionis i Miłosz Redzimski są kontuzjowani, więc prawdopodobnie w tej sytuacji Dartom Bogoria wystąpi w składzie z Markiem Badowskim, Pavlem Siruckiem i Sun Shiyu. W drużynie z Bydgoszczy w dotychczasowych spotkaniach play-off Lotto Superligi grali Artur Grela, Vladislav Ursu, Kang Dongsoo i Viacheslav Burov.

– Z drugiej strony zawodnicy z Bydgoszczy mają bardzo wyrównany skład i to jest ich silną stroną. Wszystko wyjaśni się 5 czerwca w Grodzisku Mazowieckim, ale trochę większe szansę daję gospodarzom – dodał Jakub Dyjas.

26-letni Jakub Dyjas z Dekorglassu jest najlepszym zawodnikiem rankingu indywidualnego – 32 zwycięstwa i 2 porażki. Pokonał m.in. Artura Grela, Viacheslava Burova, Kang Dongsoo, Sun Shiyu, a przegrał tylko z Panagiotisem Gionisem i Viacheslavem Burovem.