Kadeci Marcel Błaszczyk i Rafał Formela nie zagrają w turnieju ITTF WTT Youth Contender, który w dniach 27 kwietnia – 3 maja odbędzie się w austriackim Linzu.

– Niestety Marcel Błaszczyk i Rafał Formela nie wystąpią w Austrii. Marcel miał pozytywne wyniki testów PCR przed zawodami w Cetniewie w ubiegłym roku i przed turniejami w Spa (Belgia) i Metz (Francja) w tym roku. Ewentualny pozytywny wynik testu PCR przed zawodami w Linzu wyeliminowałby go z Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Klub z Rawy Mazowieckiej nie chciał ryzykować. Natomiast Rafał Formela jest chory – mówi Stefan Dryszel, dyrektor sportowy Polskiego Związku Tenisa Stołowego.

Do ITTF WTT Youth Contender w Austrii już wcześniej zgłoszeni zostali: juniorzy i juniorki – Mateusz Zalewski, Alan Kulczycki, Anna Brzyska, Anna Kubiak, Julia Furman oraz kadetki – Natalia Bogdanowicz, Natalia Gaworska.

Dodatkowo powołani zostali kadeci Mateusz Sakowicz i Artur Gromek w miejsce wspomnianych Marcela Błaszczyka i Rafała Formeli – dodał Stefan Dryszel, były trener reprezentacji seniorów.

Mistrzostwa Polski Juniorów odbędą się w Gliwicach od 21 do 24 kwietnia, natomiast Mistrzostwa Polski Kadetów (OOM) w terminie 5 – 8 maja w Białymstoku.

Biało-Czerwoni przygotowują się do Mistrzostw Europy kadetów i juniorów, które są zaplanowane w dniach 6 – 15 lipca w Belgradzie. Z kolei Młodzieżowe Mistrzostwa Świata (kadetów i juniorów) rozegrane zostaną od 4 do 11 grudnia w Tunisie.