Marek Badowski pokonał Samuela Walkera i awansował do turnieju głównego bez konieczności rozgrywania dodatkowej rundy eliminacji. Anglik to drużynowy brązowy medalista tegorocznych mistrzostw świata. Na co dzień występuje w Bundeslidze, w ASV Grünwettersbach. Badowski prowadził już 3:1 w setach, ale zrobiło się 3:3. W siódmej partii Polak wygrywał 8:5, jednak dwie piłki meczowe przy 10:8 miał Walker. Zmarnował obie, a potem jeszcze w dwóch akcjach przy grze na przewagi mocniejsze nerwy pokazał młodzieżowy mistrz Polski. – To dla mnie duży sukces. Sam siebie przekonałem, że mogę wygrywać z wyżej klasyfikowanymi przeciwnikami. Brakuje mi jednak międzynarodowego ogrania, przydałoby się więcej takich startów, bo krajowe Grand Prix to jednak zupełnie co innego – mówił Badowski.

Niespodziankę sprawił też Daniel Bąk, który kilka dni przed turniejem Polish Open dowiedział się że w nim zagra. Pokonał słynnego Czecha Petra Korbela 4:2. Mógł wygrać 4:1, ale nie wykorzystał setbola w piątym secie przy 10:9. – Szkoda tego seta, bo miałbym większe szanse na awans. Teraz muszę liczyć na to, że w czwartek Korbel pokona Thomasa Keinatha, z którym przegrałem 3:4 – mówił pingpongista Warty Kostrzyn. Dla 28-latka to nie było pierwsze zwycięstwo nad rywalem tego kalibru. – Pokonałem już He Zhiwena, a także naszych najlepszych kadrowiczów i zawodników z reprezentacji Czech – wylicza Bąk.

Oprócz Badowskiego i Bąka w drugiej środowej serii gier eliminacyjnych triumfował tylko Jakub Kosowski, który nie miał problemów z rywalem z Iranu. Niestety, cała pozostała szóstka Polaków przegrała, i to zwykle bardzo wyraźnie.

Czwartek będzie kolejnym dniem eliminacji. Zwycięzcy grup 1-24 awansują bezpośrednio do turnieju głównego. Ci, którzy okażą się najlepsi w grupach 25-40 będą musieli rozegrać jeszcze jedną rundę kwalifikacyjną. Z Polaków o awans do 1/32 finału Polish Open zagrają Filip Szymański, Konrad Kulpa, Patryk Chojnowski i Mateusz Gołębiowski. Kosowski, Robert Floras i ewentualnie Bąk w razie triumfu w grupie będą musieli rozegrać dodatkową rundę. Początek męskich singli od godz. 15.

Wyniki
Michał Bańkosz – Benjamin Brossier (Francja) 0:4 (7:11, 7:11, 7:11, 5:11)
Tomasz Tomaszuk – Pavel Sirucek (Czechy) 2:4 (9:11, 11:7, 6:11, 8:11, 11:7, 9:11)
Jakub Folwarski – Cazuo Matsumoto (Brazylia) 0:4 (7:11, 7:11, 7:11, 6:11)
Marek Badowski – Samuel Walker (Anglia) 4:3 (8:11, 11:6, 11:6, 13:11, 7:11, 7:11, 12:10)
Tomasz Kotowski – Thiago Monteiro (Brazylia) 1:4 (7:11, 4:11, 9:11, 12:10, 7:11)
Michał Murawski – Paweł Płatonow (Białoruś) 0:4 (5:11, 5:11, 9:11, 2:11)
Adrian Więcek – Bai He (Słowacja) 0:4 (10:12, 2:11, 6:11, 13:15)
Jakub Kosowski – Sajad Hosseini (Iran) 4:0 (11:7, 11:7, 11:4, 11:2)
Daniel Bąk – Petr Korbel (Czechy) 4:2 (11:4, 8:11, 11:7, 11:8, 10:12, 11:9)