Konrad Kulpa przegrał – jak ocenił – na własne życzenie, a Natalia Bajor nie wykorzystała piłki meczowej w 1/8 finału turnieju U21 ITTF World Tour Warsaw Polish Open. Do ćwierćfinału awansował Jakub Dyjas. – Przegrałem na własne życzenie, w pewnym momencie straciłem głowę. Przecież miałem 2:0 w setach i w trzecim już 8-4. Potem zacząłem nakręcać się negatywnie, za dużo myślałem o wyniku. Było już tak blisko zwycięstwa, a tymczasem zacząłem popełniać proste błędy. Rywal na początku nie miał żadnych szans, potem wyczył okazję – powiedział Konrad Kulpa.

Blisko awansu do „ósemki” w zawodach U21 była też Natalia Bajor. Z Tamolwan Khetkhuan (Tajlandia) prowadziła 10-9 w decydującym secie. Wcześniej zdobyła trzy punkty z rzędu. Przegrała jednak 11-13.

– Źle taktycznie rozegrałam tę akcję przy stanie 10-9. Zamiast przebić lżej topspinem na stół, zagrałam mocniej i nie wyszło. Uważam, że jednak to była moja najlepsza gra, a mam na myśli poszczególne akcje. W porannej serii U21 wygrałam z 49. w rankingu Singapurką Lin Ye, ale teraz poziomem sportowym było jeszcze lepiej. Do pełni szczęścia zabrakło wygranej – mówiła Natalia Bajor, która kilka dni temu wygrała juniorski TOP 10 w Rumunii.

Do ćwierćfinału zawodów młodzieżowych awansował Jakub Dyjas. O g. 20:15 zagra o półfinał z Japończykiem Kohei Sambe.

Wyniki 1/8 finału U21:

Kiril Gerassimenko (Kazachstan) – Konrad Kulpa 3:2 (7:11, 7:11, 11:9, 11:5, 11:7)
Jakub Dyjas – Yuto Kizukuri (Japonia) 3:1 (11:9, 11:6, 9:11, 11:9)

Tamolwan Khetkhuan (Tajlandia) – Natalia Bajor 3:2 (1:11, 14:12, 9:11, 11:3, 13:11)