W swoim pierwszym meczu w ITTF World Tour Warsaw Polish Open Li Qian pokonała Yui Hamamoto (Japonia) 4:1 (11:7, 11:5, 6:11, 12:10, 11:8). O godz. 17:00 reprezentantka Polski zagra w 2. rundzie z Zeng Jian z Singapuru. – Yui Hamamoto to zawodniczka, która nie dawała mi zbyt wielu możliwości atakowania. Przegrałam jednego seta, bo trochę się spieszyłam, chciałam szybko skończyć. Dwa ostatnie sety grałam już lepiej – powiedziała Li Qian.

W 1/16 finału wydawało się, że zagra z inną Japonką Sayaką Hirano, a tymczasem ta zawodniczka niespodziewanie przegrała z Zeng Jian 0:4.

– Teoretycznie wydaje się, że to dla mnie korzystna sytuacja, ale Zeng Jian też potrafi grać na bardzo dobrym poziomie. Wygląda na młodą zawodniczkę, ale to już bardzo doświadczona rywalka – mówi Li Qian.

Wcześniej awans do 2. rundy wywalczyła też Natalia Partyka, a odpadła Katarzyna Grzybowska.

Li Qian zwyciężyła w World Tourze w Warszawie w 2006 roku, jeszcze w barwach Chin.