Jakub Folwarski (MKS Pogoń Siedlce) i Tomasz Kotowski (Energa Manekin Toruń) zakwalifikowali się do zawodów głównych U-21 ITTF World Tour Warsaw Polish Open. W czwartkowe przedpołudnie na warszawskim Torwarze rywalizowało trzech polskich zawodników – Michał Bańkosz przegrał z Białorusinem Aliaksandrem Khaninem 2:3, mimo że prowadził 2:1, zaś po najdłuższym pojedynku, który zakończył dwudniowe kwalifikacje Adrian Więcek (Morliny Ostróda) uległ w 5 setach Egipcjaninowi Shady Magdy.

Z kolei Tomasz Kotowski (Energa Manekin Toruń) też przegrał – 0:3 z Ng Pak Nam (Hongkong), ale pozostałe w grze, bowiem z drugiego miejsca w grupie 1 dostał się do 1/16 finału.

Do turnieju głównego awansował już wczoraj Jakub Folwarski (MKS Pogoń Siedlce), który odniósł dwa grupowe zwycięstwa.

O pechu może mówić rywalizujący w grupie 10 Michał Murawski (KS Spójnia Warszawa). Wszyscy trzej zawodnicy mieli identyczny bilans, po 1 zwycięstwie i porażce, w setach 3-3. Okazało się, że Polak ma najgorszy bilans małych punktów, dlatego sklasyfikowano go na 3 pozycji.

W piątek o godz. 9:40 Jakub Folwarski zagra z Lam Siu Hangiem (Hongkong), a Tomasz Kotowski z Japończykiem Kohei Sambe.

Wyniki czwartkowych meczów Polaków w eliminacjach turnieju U-21
Grupa 1: Tomasz Kotowski (Energa Manekin Toruń) – Ng Pak Nam (Hongkong) 0:3 (6:11, 7:11, 5:11)
Grupa 11: Michał Bańkosz (LKS ODRA METRACO SA Miękinia) – Aliaksandr Khanin (Białoruś) 2:3 (4:11, 11:6, 11:9, 6:11, 9:11)
Grupa 12: Adrian Więcek (Morliny Ostróda) – Shady Magdy (Egipt) 2:3 (11:6, 17:19, 11:13, 11:9, 9:11)