Jakub Folwarski (MKS Pogoń Siedlce) odniósł dwa zwycięstwa w środowych grach eliminacyjnych turnieju U-21 ITTF World Tour Warsaw Polish Open w Warszawie. Zawodnik grający stylem defensywnym pokonał Holendra Martina Khatchanova oraz Rosjanina Sadi Ismailova po 3:1 i zwyciężył w grupie 3.

– Bardzo dobrze rozpocząłem 1 seta, bowiem prowadziłem już 8:4. Drugiego przegrałem, a trzecim było 9:6 dla Khatchanova, ale to ja zwyciężyłem, podobnie jak w ostatnim secie – mówi Jakub Folwarski.

Od wygranej z Rosjaninem Petrem Fedotovem zawody rozpoczął Michał Bańkosz (LKS ODRA METRACO SA Miękinia). – Pierwsze mecze zawsze są trudne w turniejach, bo dopiero wchodzi się w grę, ale na szczęście wygrałem z rywalem z Rosji. Sporo punktów zdobywałem z trzeciej piłki – powiedział Michał Bańkosz.

Drugi z polskich defensorów Michał Murawski (KS Spójnia Warszawa) z kolei wygrał ze Słowakiem Alexandrem Valuchem 3:0. – Michał zwyciężył dzięki swej dużej zmienności w grze, zmienności rotacji. Jego przeciwnik nie radził sobie z takim sposobem rywalizacji – stwierdził trener Tomasz Redzimskim, który na co dzień pracuje z Michałem Murawskim w Grodzisku Mazowieckim.

Dwie porażki poniósł aktualny Mistrz Polski Juniorów Marek Badowski (KS AZS AWFiS Gdańsk). Bez wygranej pozostaje też Adrian Więcek (Morliny Ostróda), ale jego czeka jeszcze jedno spotkanie w czwartek.

– W meczu z Tromerem prowadziłem 2:0 i 6-3, ale Holender jakby przyzwyczaił się do mojej gry, ja zacząłem tracić pewność w swych poczynaniach i traciłem kolejne punkty. Wielka szkoda, bo mogłem zwyciężyć w tym pojedynku – dodał Adrian Więcek, jeden z kilku polskich zawodników występujących na co dzień we Wschodzący Białystok Superlidze.

Tomasz Tomaszuk – Tomas Polansky (Czechy) 1:3
Grupa 10: Michał Murawski (KS Spójnia Warszawa) – Alexander Valuch (Słowacja) 3:0
Michał Murawski – Tobias Rasmussen (Dania) 0:3
Grupa 11: Michał Bańkosz (LKS ODRA METRACO SA Miękinia) – Petr Fedotov (Rosja) 3:1
Grupa 12: Adrian Więcek (Morliny Ostróda) – Laurens Tromer (Holandia) 2:3
Adrian Więcek – David Serdaroglu (Austria) 0:3