Daniel Górak i Wang Zeng Yi wygrali pierwszy mecz i awansowali do najlepszej ósemki turnieju w Warszawie. Górak i Wang to jedyny polski debel, który wystąpił w turnieju głównym. Obaj biało-czerwoni mieli w nim zagwarantowany udział. Pierwotnie Górak miał grać z Jakubem Dyjasem, ale po wycofaniu się tego ostatniego, Górak dostał do pary Wandżiego.

– Dawno razem nie graliśmy, chyb a z dziesięć lat. Nie jestem w dobrej formie, nie mogę też przyzwyczaić się do nowych piłek. Cieszę się jednak, że udało nam się wygrać – mówił Wandżi, który zna już smak zwycięstwa w finale Polish Open – dwa razy triumfował w duecie z Lucjanem Błaszczykiem. – Fajnie byłoby to powtórzyć. Spróbujemy, choć w drugiej rundzie mamy Koreańczyków, nie będzie łatwo – mówił Wang.

Mecz Polaków z młodą francuską parą Alexandre Cassin, Tristan Flore trzymał w napięciu do samego końca. Polacy wygrali dwa pierwsze sety, ale rywale dość łatwo doprowadzili do remisu. W piątym secie nasi reprezentanci prowadzili 6:3, ale za chwilę zrobiło się 7:6 dla przeciwników. Trzy udane akcje Góraka i Wanga – 9:7, ale to Francuzi pierwsi mieli meczbola – najpierw przy 10:9, potem 11:10. Na szczęście nie wykorzystali żadnego z nich, a odpowiedź polskiego duetu okazała się zabójcza: 14:12 i awans do ćwierćfinału, w którym na biało-czerwonych czekali już Jung Youngsik i Lee Sangsu. Koreańczycy są w Warszawie rozstawieni z numerem 2, a Jung to klubowy kolega Góraka z Dartomu Bogorii Grodzisk Mazowiecki. Ten mecz rozpocznie się w piątek o godz. 20.50.

Wyniki – 1/8 finału
Daniel Górak, Wang Zeng Yi – Alexandre Cassin, Tristan Flore (Francja) 3:2 (12:10, 11:8, 4:11, 6:11, 14:12)