Jakub Dyjas wygrał w pierwszej rundzie turnieju do 21 lat z Francuzem Alexandre’em Robinot 3:2. To był już piąty pojedynek tych zawodników. – Teraz wyszedłem na prowadzenie 3:2, ale każdy z tych meczów był zacięty – mówi Dyjas. Polak prowadził już 2:0 w setach. – Potem siadła mi koncentracja, on zmienił serwis, czym sprawił mi trochę problemów. Na szczęście w piątym secie zachowałem zimną krew. Pomogło mi wzięcie minutowej przerwy przy 8:7. Nerwów wielkich nie było, ale musiałem być mocno skupiony – opowiada 20-latek z Liebherra Ochsenhausen.

Jeśli Dyjas będzie dobrze grał i pokonywał kolejne rundy, czeka go szalenie pracowity piątek. W U21 może rozegrać trzy rundy oraz po dwie w singlu open i deblu z Danielem Górakiem. – Pod koniec dnia pewnie byłbym podmęczony, ale ja lubię atmosferę turniejową. Najbardziej pasuje mi granie wieczorne, nawet około godziny 21-22 – mówi Dyjas.

W drugiej rundzie Polak zmierzy się o 16.30 z Japończykiem Yuto Kizukurim.

Jakub Dyjas – Alexandre Robinot (Francja) 3:2 (11:4, 11:7, 7:11, 8:11, 11:8)