Mistrz Europy Juniorów 2015 Szwed Anton Källberg i Hiszpan Carlos Franco będą rywalami grupowymi Marka Badowskiego w kwalifikacjach rozpoczynającego się jutro w Sztokholmie turnieju ITTF World Tour Swedish Open.

19-letni Marek Badowski (Zooleszcz Gwiazda Bydgoszcz) w tym sezonie rozegrał 5 pojedynków w LOTTO Superlidze. Wygrał z Jakubem Kosowskim i Tomaszem Tomaszukiem, a przegrał z Masaki Yoshidą, Kenji Matsudairą i Pawłem Chmielem. Rówieśnik Marka Badowskiego Anton Källberg gra w Borussii Duesseldorf. Przegrał z Jakubem Dyjasem, a pokonał 3 rywali, choć nikogo z czołówki Bundesligi.

W kwalifikacjach singla zagrają także Filip Szymański, Magdalena Sikorska i Kinga Stefańska. Pozostali reprezentanci Polski są rozstawieni – Wang Zeng Yi, Daniel Górak i Li Qian.

W kwalifikacjach debla Marek Badowski i Wang Zeng Yi wylosowali parę z Iranu – Mohammadreza Akhlaghpasand/Midya Lotfollah Nasabi, a Magdalena Sikorska i Kinga Stefańska zagrają ze Szwedkami Lindą Bergstroem i Danielą Moskovits. Od 2 rundy do zawodów przystąpią Daniel Górak i Filip Szymański.

Wyniki losowania kwalifikacji:

Grupa 6: Marek Badowski, Anton Kallberg (Szwecja), Carlos Franco (Hiszpania)
Grupa 27: Filip Szymański, Can Akkuzu (Francja), Martin Friis (Szwecja)
Grupa 5: Magdalena Sikorska, Britt Eerland (Holandia), Katsiaryna Baravok (Białoruś)
Grupa 14: Kinga Stefańska, Linda Bergstroem (Szwecja), Park Joohyun (Korea Płd.), Arina Singeorzan (Rumunia)

Odnośniki zewnętrzne

1. 2016 ITTF World Tour Swedish Open – program i wyniki gier
2. 2016 ITTF World Tour Swedish Open – transmisja internetowa