Występujący w Dekorglassie Działdowo Wong Chun Ting w parze z Doo Hoi Kem odpadli w półfinale gry mieszanej kończącego rok turnieju finałowego World Tour w tenisie stołowym. Reprezentanci Hongkongu przegrali w Zhengzhou z japońskim duetem Mima Ito, Jun Mizutani 0:3.

Finałowymi rywalami Ito i Mizutaniego będą w sobotę Chińczycy Liu Shiwen i Xu Xin. Reprezentanci gospodarzy wygrali z Tajwańczykami Cheng I-Ching/Lin Yun-Ju 3:0.

Wyłonieni zostali także uczestnicy decydujących meczów Grand Finals w grze podwójnej. Wśród kobiet Japonki Miyuu Kihara i Miyu Nagasaki zagrają z Jeon Jihee i Yang Haeun z Korei Południowej, a w rywalizacji mężczyzn Chińczycy Fan Zhendong i Xu Xin spotkają się z pingpongistami z Tajwanu Liao Cheng-Ting/Lin Yun-Ju.

W półfinałach doszło do dwóch bardzo zaciętych, pięciosetowych pojedynków. Kihara i Nagasaki pokonały Sun Yingsha i Wang Manyu (Chiny), a tajwański debel okazał się lepszy od Niemców Timo Bolla i Patricka Franziski. W obu przypadkach w ostatnich setach doszło do gry na przewagi.

W ćwierćfinale reprezentanci Hongkongu Wong Chun Ting i Ho Kwan Kit (były zawodnik UKS Dojlidy Białystok) ulegli Fan Zhendongowi i Xu Xinowi 0:3.

W singlu wyłonieni zostaną dopiero półfinaliści. W ćwierćfinałach jest aż pięciu Chińczyków (m.in. Ma Long zmierzy się z Liang Jingkunem) i jeszcze więcej Chinek – sześć. Utworzyły one trzy pary, co oznacza, że najlepsza z nich wystąpi w niedzielnym finale. W 1/4 finału zmierzą się też ze sobą Japonki Ito i Hitomi Sato.

W finale cyklu World Tour nie ma Polaków, choć niewiele do awansu zabrakło Jakubowi Dyjasowi w deblu z Cedrikiem Nuytinckiem oraz kobiecemu duetowi Natalia Partyka/Natalia Bajor. Znaleźli się, odpowiednio, na drugim i trzecim miejscu na liście rezerwowej.

W puli nagród jest ponad milion dolarów. Triumfatorzy turniejów gry pojedynczej otrzymają po 100 tysięcy, a w grach podwójnych – po 14 tys.

Pięć lat temu Katarzyna Grzybowska-Franc i Partyka uplasowały się na drugiej pozycji w Grand Finals w Bangkoku. W finale nie sprostały Hirano i Ito 0:4. Wcześniej Polki wygrały z rozstawionymi z „dwójką” Japonkami Ai Fukuharą i Misako Wakamiyą oraz „trójką” – Lee Ho Ching i Ng Wing Nam z Hongkongu.