Chińska miejscowość Zhengzhou od czwartku gościć będzie uczestników wielkiego finału World Touru. Przez cztery dni najlepsi zawodnicy i zawodniczki świata walczyć będą o prestiż i wysokie nagrody pieniężne.

Jednym z faworytów podsumowującej 2019 rok imprezy jest Xu Xin. Aktualny lider rankingu światowego w ostatnich dwunastu miesiącach wygrał trzy imprezy w kalendarzu ITTF World Tour. Leworęczny gracz z Chin stawał na najwyższym stopniu podium w Australii, Korei Południowej i Japonii. Do walki o zwycięstwo w Zhengzhou włączą się z pewnością także Ma Long, Fan Zhendong i Lin Gaoyuan, którzy solidarnie triumfowali w dwóch imprezach z cyklu w 2019 roku.

Na liście startowej turnieju gry pojedynczej mężczyzn widnieją nazwiska tylko trzech przedstawicieli Starego Kontynentu. W ITTF World Tour Grand Finals nasz kontynent reprezentować będą Timo Boll (Niemcy), Dimitrij Ovtcharov (Niemcy) i aktualny wicemistrz globu – Mattias Falck (Szwecja).

O wielkie pieniądze w Zhengzhou zagrają także tenisistki stołowe. W zmaganiach singlowych faworytkami są Chinki, które zdominowały tegoroczną rywalizację w zawodach ITTF World Tour. Aż 11 z 12 turniejów cyklu padły łupem zawodniczek z Państwa Środka. Najwięcej wygranych turniejów w ostatnich dwunastu miesiącach zanotowała Chen Meng, która czterokrotnie stawała na najwyższym stopniu podium (w Szwecji, Korei Południowej, Chinach i na Węgrzech).

Pula nagród ITTF World Tour Grand Finals wynosi ponad milion dolarów. Triumfatorzy turniejów gry pojedynczej otrzymają po 100 tysięcy dolarów. Łącznie w Zhengzhou zostanie rozdanych pięć kompletów medali (w grze pojedynczej, grze podwójnej i grze mieszanej).