Międzynarodowa Federacja Tenisa Stołowego podczas kolejnego wirtualnego spotkania Komitetu Wykonawczego ustaliła nową datę Drużynowych Mistrzostw Świata. Turniej, który pierwotnie był zaplanowany na pierwszą połowę 2020 roku, ostatecznie odbędzie się na przełomie lutego i marca 2021 roku.

Blisko dwanaście miesięcy później od planowanej daty odbędą się Drużynowe Mistrzostwa Świata w koreańskim Busan. ITTF wspólnie z lokalnym komitetem organizacyjnym ustalili, że zawody rozpoczną się 28. lutego i potrwają do 7. marca 2021 roku. W koreańskim Busan tytułów mistrzowskich bronić będą reprezentacje Chin. W 2018 roku w Halmstad (Szwecja) Chinki pokonały w finale drużynę Japonii 3:1, a Chińczycy wygrali z Niemcami 3:0.

Międzynarodowa Federacja Tenisa Stołowego poinformowała także, że coraz mniej prawdopodobne jest rozegranie zgodnie z harmonogramem turniejów w ostatnim kwartale 2020 roku. W związku z ograniczeniami w podróżach międzynarodowych, ITTF pracuje nad zorganizowaniem imprez o charakterze „regionalnym”.

Kolejne wirtualne posiedzenie Komitetu Wykonawczego ITTF zaplanowano na 28. sierpnia 2020 roku.