Trzy medale zdobyli reprezentanci Polski w grze pojedynczej turnieju ITTF Fa40 SQY French Para Open 2023 w Saint-Quentin-en-Yvelines.

Srebro wywalczyła Katarzyna Marszał w klasie 6, a brąz Dorota Nowacka w klasie 11 i Tomasz Jakimczuk w klasie 2 – mówi Andrzej Ochal, trener główny kadry narodowej niepełnosprawnych tenisistów stołowych.

Katarzyna Marszał po dwóch zwycięstwach grupowych, pokonała w ćwierćfinale Rumunkę Gabrielę Constantini 3:1, zaś w finale przegrała z Niemką Stephanie Grebe 0:3.

Dorota Nowacka (w grupie bilans gier 2-1) wygrała w 1/4 finału z Krystyną Łysiak 3:1, natomiast w półfinale poniosła porażkę z Japonką Miyą Yamaguchi 0:3.

Tomasz Jakimczuk w spotkaniu o podium ograł Hiszpana Ikera Sastre 3:2 (11:9 w 5 secie), a półfinale uległ Włochowi Federico Crosarze 0:3 (1 i 2 set na przewagi, do 13 i 15). Wcześniej Polak miał 1-1 w grupie, a oba spotkania kończyły się wynikami 3:2.

Do ćwierćfinałów zawodów we Francji dotarli Maksym Chudzicki (odniósł 4 zwycięstwa w 5 pojedynkach) w klasie 8 i Maciej Makajew (3-1) w klasie 11.

Obecnie Biało-Czerwoni startują w deblu i mikście.