Siedmiu polskich zawodników wystąpi w piątkowych półfinałach turnieju indywidualnego w zawodach ITTF Fa20 Montenegro Para Championships 2022, które odbywają się w Podgoricy. W czwartek zakończyła się rywalizacja w kobiecej klasie 6, w której drugie miejsce zajęła Barbara Jabłonka (RSSiRON Start Radom).

– Basia Jabłonka wygrała dwa mecze po 3:0 i o tytuł przegrała z Niemką Stephanie Grebe 0:3 – mówi Andrzej Ochal, trener reprezentacji Polski.

W poszczególnych klasach o awans do finału zagrają: 2 Rafał Czuper (PSSON Start Białystok) – Jan Riapos (Słowacja), 4 Krzysztof Żyłka (GZSN Start Gorzów Wielkopolski) – Rafał Lis (SR-S Szansa Start Gdańsk), 5 Daniel Staszak (Start Wrocław) – Tommy Urhaug (Norwegia), 7 Michał Deigsler (IKS Start Kraków) – Daniel Horut (Czechy), 9 Dawid Sowa (IKS Jezioro Tarnobrzeg) – Aviv Gordon (Izrael) i Marcin Zieliński (KS Bogoria Grodzisk Mazowiecki) – Sean Geoghegan (Irlandia).

W ćwierćfinałach odpadli Tomasz Jakimczuk (ZSR Start Zielona Góra) w klasie 2 i Piotr Mańturz (RSSiRON Start Radom) 6, a w eliminacjach Dominika Sutkowska-Pawłasek (KS ATS Stargard) 7-9 i Dominik Bartosik (Start Skierniewice) 9.

– W piątek do południa dokończenie turnieju singla, a później rozpoczynamy zawody w grze deblowej i mieszanej – dodał polski szkoleniowiec.

Reprezentantów Polski w walce o medale wspiera Enea S.A. – Sponsor Generalny Polskiego Związku Tenisa Stołowego.