Rafał Czuper/Tomasz Jakimczuk (klasa MD4) i Rafał Lis/Krzysztof Żyłka (klasa MD8) zdobyli złote medale w grze podwójnej w ITTF Fa20 Montenegro Para Championships 2022 w Podgoricy. W grach podwójnych Polacy wywalczyli łącznie 5 krążków, zaś w całych zawodach w stolicy Czarnogóry 13.

– Zwyciężyliśmy w klasyfikacji medalowej turnieju w Podgoricy – mówi Andrzej Ochal, główny trener reprezentacji Polski.

W meczach finałowych Rafał Czuper (PSSON Start Białystok) i Tomasz Jakimczuk wygrali ze Słowakami Janem Riaposem i Martinem Ludrovskym 3:1, a Rafał Lis (SR-S Szansa Start Gdańsk) i Krzysztof Żyłka (GZSN Start Gorzów Wielkopolski) pokonali Serbów Mladena Cirica i Mitara Palikucę 3:1.

Srebro zdobyli w mikście Magdalena Sutkowska-Pawłasek (KS ATS Stargard)/Piotr Mańturz (RSSiRON Start Radom) i w deblu Barbara Jabłonka (RSSiRON Start Radom)/Magdalena Sutkowska-Pawłasek, a po brąz sięgnęli Barbara Jabłonka/Michał Deigsler (IKS Start Kraków) w grze mieszanej.

Wcześniej Biało-Czerwoni 8-krotnie stanęli na podium w singlu, a na najwyższym stopniu znaleźli się Rafał Czuper w klasie 2 i Rafał Lis w klasie 4.

To był kolejny start Polaków w ramach przygotowań do jesiennych Mistrzostw Świata Niepełnosprawnych w Hiszpanii.

Reprezentantów Polski w walce o medale wspiera Enea S.A. – Sponsor Generalny Polskiego Związku Tenisa Stołowego.