Michał Deiglser (klasa 7), Patryk Chojnowski (10) i Maciej Makajew (11) zdobyli złote medale w grze pojedynczej w turnieju ITTF Fa20 Czech Para Open 2023 w Ostrawie. Trenerem głównym naszej reprezentacji jest Andrzej Ochal.

Łącznie na podium w tej konkurencji stanęło sześcioro polskich tenisistów stołowych, srebro wywalczyła Katarzyna Marszał (klasa 6), zaś brąz Magdalena Sutkowska-Pawłasek (8) i Piotr Mańturz (6).

W klasie 7 Michał Deigsler wygrał w półfinale z Chorwatem Pavao Joziciem 3:0 i finale ze Szwedem Samem Carlem Gustafssonem 3:2 i 11:6 w piątym secie.

2-krotna Mistrz Paraolimpijski w singlu Patryk Chojnowski triumfował w półfinale z Indonezyjczykiem Kometem Akbarem 3:1 i finale z Chilijczykiem Manuelem Felipe Echavegrenem Fariasem 3:1.

Bardzo dobrze spisał się także Maciej Makajew, który w 4 meczach stracił tylko jednego seta. W półfinale ograł Ukraińca Valerija Vlasenko 3:0, a w finale Niemca Floriana Hartiga 3:0.

Katarzyna Marszał w półfinale ze Szwedką Emelie Endre przegrywała 0:2, trzeciego seta wygrała na przewagi do 10, a kolejne do 9. W finale z Ukrainką Maryną Lytovchenko doznała porażki 2:3, chociaż prowadziła 2:1. Tej ukraińskiej rywalce uległa wcześniej w grupie 0:3.

Jedynie systemem grupowym były prowadzone rozgrywki w klasie 8. Magdalena Sutkowska-Pawłasek po pierwszym dniu zajmowała 3 miejsce, a dziś przegrała z Francuzką Lucie Hautiere 2:3. Utrzymała jednak medalową pozycję.

W półfinale klasy 6 Piotr Mańturz nie sprostał Włochowi Raimondo Alecci 0:3.

W singlu grali także: klasa 3 Janusz Chamot, klasa 8 Marcin Zieliński, klasa 10 Paweł Włodyka, klasa 6 Barbara Jabłonka, klasa 11 Ewa Cychowska, Dorota Nowacka.

Teraz rywalizacja będzie się odbywać w deblu i mikście.