Polskie pary w komplecie awansowały do drugiej rundy Indywidualnych Mistrzostw Świata w grze mieszanej. Turniej we wtorek po raz pierwszy w historii rozpoczął się w Houston w Stanach Zjednoczonych.

Dwa polskie miksty rozpoczęły we wtorek rywalizację w mistrzostwach globu. Marek Badowski i Natalia Bajor w pierwszej rundzie pokonali dobrze znanych z występów w polskiej lidze Wang Yanga i Tatianę Kukulkovą ze Słowacji 3:1 (7:11, 11:8, 11:1, 11:7). Od zwycięstwa zmagania w Houston rozpoczęli także Jakub Dyjas i Natalia Partyka, którzy pokonali w swojej premierowej grze argentyński duet: Camila Arguelles/Horacio Cifuentes 3:2 (11:8, 4:11, 12:10, 8:11, 11:9).

W drugiej rundzie IMŚ w Stanach Zjednoczonych polskie pary zagrają z rywalami, którzy w tegorocznych zawodach są rozstawieni. Jakub Dyjas i Natalia Partyka zagrają z turniejową „dwójką” – Emmanuelem Lebessonem i Jia Nan Yuan z Francji, a przeciwnikami Marka Badowskiego i Natalii Bajor będą Ho Kwan Kit (w przeszłości występował w Dojlidach Białystok) i Lee Ho Ching z Hongkongu.

Najwyżej rozstawioną parą w turnieju gry mieszanej w Houston są reprezentanci Tajwanu: Cheng I-Ching i Lin Yun-Ju.