Jakub Dyjas był bliski sprawienia niespodzianki w 1/8 finału Hungarian Open w grze pojedynczej. Polak przegrał minimalnie z mistrzem Europy z 2015 roku z Jekaterynburga – Dimitrijem Ovtcharovem 3:4.

Budapeszt to bardzo szczęśliwe miasto dla Jakuba Dyjasa. To właśnie w tej miejscowości w 2016 roku Polak zdobył brązowy medal mistrzostw Europy w grze pojedynczej. Marsz po swój największy sukces w karierze lider naszej kadry rozpoczął wówczas od pokonania … Dimitrija Ovtcharova. W piątek podopieczny Tomasza Krzeszewskiego był bardzo bliski ponownego ogrania utytułowanego Niemca. Ostatecznie po niezwykle wyrównanym i zaciętym spotkaniu zwyciężył minimalnie Ovtcharov 4:3.

Mimo porażki, Dyjas tegoroczny start w Hungarian Open może zaliczyć do udanych. Warto przypomnieć, że w 1/16 finału Polak pokonał srebrnego medalistę ostatnich igrzysk europejskich – Jonathana Grotha.

Wyniki 1/8 finału gry pojedynczej:
Jakub Dyjas – Dimitrij Ovtcharov 3:4 (11:6, 7:11, 11:8, 8:11, 9:11, 11:8, 10:12)