W węgierskim Szombhately trwa Hungarian Junior & Cadet Open. Zakończył się turniej singla oraz debla juniorów i juniorek. Trwa rywalizacja drużynowa. JUNIORKI

GRA POJEDYNCZA

Najdalej z biało-czerwonych dotarła Katarzyna Węgrzyn. Polka wystąpiła w ćwierćfinale gry pojedynczej (uległa Chince i późniejszej zwyciężczyni – Wu Yangchen 2:4).
W 1/32 finału swój udział zakończyły: Aleksandra Michalak i Anna Węgrzyn. Ta pierwsza przegrała z Prithiką Pavade (FRA) 0:4, a pingpongistka wrocławskich akademiczek uległa po bardzo zaciętym pojedynku Cheng Pu-Syuan (TPE) 3:4.
Maja Miklaszewska zajęła 4. miejsce w grupie i nie awansowała dalej.

GRA PODWóJNA

W deblu najlepiej zaprezentowały się siostry Węgrzyn, które dotarły do 1/4 finału. W ćwierćfinale przegrały z francuską parą: Camille Lutz/Prithika Pavade 1:3.

Na etapie 1/16 finału odpadł duet: Aleksandra Michalak/Maja Miklaszewska. Polki uległy Chen Yi i Huang Yingqi z Chin 1:3.


JUNIORZY

GRA POJEDYNCZA

Do 1/8 finału dotarli: Maciej Kubik oraz Jakub Witkowski. Mistrz Europy kadetów przegrał w tej fazie turnieju z Tai Ming-Wei (TPE) 1:4, a Witkowski musiał uznać wyższość Chena Yuanyu (CHN) 1:4.
O pechu może mówić Jan Zandecki, który po siedmiosetowej batalii przegrał w 1/32 finału z Vincentem Picardem z Francji.
Szymon Kolasa odpadł w 1/64 finału ulegając Lin Yung-Chih (TPE) 1:4. W tej samej fazie z turniejem pożegnał się Michał Małachowski przegrywając z Myshaalem Saghi (FRA) 0:4.
Łukasz Sokołowski był trzeci w grupie i nie awansował do turnieju głównego.

GRA PODWóJNA

W 1/8 finału zameldował się debel: Maciej Kubik/Jan Zandecki. Polacy przegrali spotkanie o ćwierćfinał z Japończykami: Aoto Asazu/Takeru Kashiwa 2:3.
Para Szymon Kolasa/Michał Małachowski odpadła w 1/32 finału z Olavem Kosolskym i Adrienem Rassenfossem z Belgii 0:3. W tej samej faize odpali Łukasz Sokołowski i Jakub Witkowski, którzy ulegli Andresowi Martinezowi i Nicolasowi Burgosowi z Chile 2:3.

W Szombhately trwa teraz turniej drużynowy, a jutro rozpocznie się turniej singlowy i deblowy kadetów.

TRANSMISJA