Brazylijczyk Hugo Calderano i Chinka Zhang Rui wygrali rozgrywany w Tunisie turniej WTT Contender w grze pojedynczej. Bez sukcesów start w Tunezji zakończyły reprezentantki naszego kraju.

Sklasyfikowany na szóstym miejscu w rankingu światowy Hugo Calderano w finałowym spotkaniu gry pojedynczej mężczyzn pokonał rewelacyjnie spisującego się w Tunisie nastoletniego Alexisa Lebruna 4:1 (11:7, 11:6, 11:7, 10:12, 11:3). 19-latek z Francji w drodze do finału pokonał m.in. bylego wicemistrza świata Mattiasa Falcka czy rozstawionego w Tunezji z „jedynką” Tomokazu Harimoto.

W gronie kobiet po zwycięstwo w grze pojedynczej sięgnęła Zhang Rui. Reprezentantka Chin w finale stoczyła bardzo zacięty, ale wygrany 4:3 mecz z Miwą Harimoto z Japonii. W najlepszej „16” zawodów w Tunisie znalazły się tylko dwie zawodniczki reprezentujące Stary Kontynent – Yuan Wang z Niemiec i Jia Nan Yuan z Francji.

Podczas turnieju WTT Contender w Tunezji rozegrano także zmagania w grze podwójnej i grze mieszanej. Najlepszą parą deblową wśród mężczyzn zostali Tomokazu Harimoto i Yuto Kizukuri (Japonia), a w gronie kobiet na najwyższym stopniu podium stanęły reprezentantki Chin – Zhang Rui i Kuai Man. Triumfatorami gry mieszanej zostali Tomokazu Harimoto i Miwa Harimoto (Japonia).

W Tunisie wystąpiły cztery reprezentantki Polski – Natalia Bajor, Natalia Partyka, Anna Węgrzyn i Katarzyna Węgrzyn. Żadnej z podopiecznych Marcina Kusińskiego nie udało się jednak przebrnąć przez eliminacje do turnieju głównego gry pojedynczej.