Pierwszej porażki w sezonie doznali w sobotnie późne popołudnie tenisiści stołowi lidera grupy południowej 1. ligi mężczyzn – Polonii Król Montaż Zbrojenia Kielca. Zespół z województwa świętokorzyskiego w hicie 12. kolejki przegrał w Ostrzeszowie z tamtejszym Piastem Poprawą aż 2:8!

Lider z Kielc w Ostrzeszowie pojawił się jednak bez swoich dwóch największych „armat” – Antoniego Witkowskiego i Dariusa Knighta. Ich brak w składzie okazał się kluczowy dla losów sobotniej potyczki. Drużyna z Ostrzeszowa skutecznie wypunktowała lidera i faworyta do awansu do LOTTO Superligi, zwyciężając aż 8:2. Wszystkie „oczka” dla gości wywalczył najmłodszy uczestnik hitu 12. kolejki – Marcel Błaszczyk.

Bardzo cieszymy się z tego zwycięstwa. Kielczanie są drużyną z ogromnym potencjałem, grając nawet bez dwóch swoich liderów. Z pewnością przed spotkaniem nie spodziewaliśmy się takiego wysokiego zwycięstwa – powiedział po sobotnim spotkaniu Jarosław Krzywaźnia, trener i prezes najwyżej sklasyfikowanego wielkopolskiego zespołu w rozgrywkach 1-ligowych.

Mimo porażki, Polonia Król Montaż Zbrojenia Kielce pozostała liderem grupy południowej 1. ligi mężczyzn. Drużyna z województwa świętokrzyskiego po 12. kolejkach ma dwa punkty przewagi nad Piastem Poprawą Ostrzeszów i trzy „oczka” nad BISTS-em Bielsko Biała, który w sobotę wygrał na wyjeździe z ostatnim w tabeli IKS-em Startem Zduńska Wola.

Do zmiany lidera doszło po sobotnich meczach w grupie północnej. Na prowadzenie w rozgrywkach wrócili tenisiści stołowi ZKS-u Zielona Góra II, którzy w 12. kolejce odnieśli zwycięstwo 7:3 nad Dekorglassem Działdowo II.

Tuż za zespołem z Ziemi Lubuskiej plasują się ze stratą dwóch „oczek” Energa Morliny Ostróda I i Poltarex Pogoń Lębork. Pierwsi w sobotę pauzowali, a podopieczni Wojciecha Potrykusa wygrali przed własną publicznością z Darz Borem Karnieszewice 8:2.

W barażach o awans do LOTTO Superligi zagrają dwa najlepsze zespoły z grupy północnej i południowej.