Już jutro, 12 stycznia o godz. 17:00 Dekorglass Działdowo rozegra swój pierwszy w historii mecz w ćwierćfinale Ligi Mistrzów. W hali w Działdowie przeciwnikiem Mistrza Polski będzie słynna Borussia Dusseldorf, ale osłabiona brakiem kontuzjowanego Timo Bolla. Dotychczas największym osiągnięciem naszych klubów w Lidze Mistrzów był awans Unii AZS AWFiS Gdańsk do półfinału w sezonie 2015-16.

Kilka razy, w tym 3 poprzednich edycjach, w ćwierćfinale był Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki. W rundzie grupowej występowały Dekorglass Działdowo i Energa-Manekin Toruń.

W tym sezonie klub z Działdowa po raz pierwszy zakwalifikował się do ćwierćfinału LM, chociaż po zmianie zasad rywalizacji musiał przejść aż 2 rundy grupowe. Liderami Mistrza Polski są Jakub Dyjas i Szwed Truls Moregard, aktualny Wicemistrz Świata z Houston. Dobrze prezentował się także Japończyk Taimu Arinobu, a w pierwszym turnieju zagrał też Patryk Chojnowski.

W dniach 12 stycznia u siebie i 23 stycznia na wyjeździe w 1/4 finału Dekorglass spotka się z Borussią Diusseldorf, która broni tytułu w Lidze Mistrzów. Mimo nieobecności Timo Bolla, niemiecki zespół dalej dysponuje bardzo silnym składem, a Szwedzi Kristian Karlsson i Anton Kallberg już od kilu sezonów występują w Borussii. Waznym ogniwem drużyny jest również Qiu Dang.

Dekorglass grał już w LM w sezonach 2017-18, 2018-19 i 2020-21, rywalizowała z Borussią, ale zazwyczaj minimalnie wygrywali rywale.

Dartom Bogoria był blisko awansu do półfinału w sezonie 2019-20, kiedy w pierwszym meczu przed swoimi kibicami pokonał UMMC Jekatierynburg 3:1. Na wyjeździe przegrał 1:3, a Rosjanie mieli lepszy bilans setów. Potem rozgrywki zawieszono z powodu pandemii.

Najlepiej w sezonie 2015-16 zagrała Unia AZS AWFiS Gdańsk, której niewiele zabrakło do awansu do finału. W półfinale wygrała z Eslovs Ai Bordtennis 3:2 na wyjeździe po zwycięstwach Kaii Yoshidy (2 pkt) i Wang Yanga. W rewanżu w Gdańsku porażka ze Szwedami 1:3, a punkt na 1:1 zdobył Wang Yang, ale później niestety przegrywali Patryk Zatówka i Kaii Yoshida. W ćwierćfinale gdańszczanie pokonali 1. FC Saarbrücken TT 3:1 na wyjeździe i 3:2 u siebie.