Natalia Szymczyk (Skarbek Tarnowskie Góry) bez straty seta awansowała do 1/8 finału rozgrywanego w Sępólnie Krajeńskim Grand Prix Polski juniorów i juniorek w tenisie stołowym. Rozstawiona z „jedynką” zawodniczka ze Śląska w niedzielnym spotkaniu drugiej rundy turnieju głównego zmierzy się z Adrianną Licbarską (MRKS Gdańsk).

Problemów z awansem do najlepszej „16” wśród juniorek nie miała także druga zawodniczka 2. Grand Prix Polski seniorek w Nowym Dworze Mazowieckim – Ilona Sztwiertnia (Bronowianka Kraków), która podobnie jak Szymczyk, zanotował w sobotę komplet zwycięstw.

W niedzielnych spotkaniach 1/8 finału nie zabraknie także brązowej medalistki Indywidualnych Mistrzostw Polski w grze pojedynczej – Wiktorii Wróbel (MRKS Gdańsk) i Anny Brzyskiej (Kolping Jarosław), która dwukrotnie znakomicie zaprezentowała się w seniorskich turniejach z cyklu Grand Prix Polski.

Wśród juniorów problemów z awansem do najlepszej „16” nie mieli dwaj najwyżej rozstawieni zawodnicy w turnieju – Miłosz Redzimski i Szymon Kolasa. Gracz Bogorii Grodzisk Mazowiecki w pierwszej rundzie turnieju głównego pokonał Dawida Kosmala (UKS Płomień Limanowa) 4:1, a przedstawiciel Politechniki Rzeszów ograł Jakuba Matkowskiego (ULKS Ciechów) 4:0. Wcześniej obydwaj solidarnie wygrali swoje grupy eliminacyjne.

Do 1/8 finału w Sępólnie Krajeńskim nie zdołał awansować rozstawiony z „trójką” Patryk Pyśk. Tenisista stołowy Bogorii Grodzisk Mazowiecki w pierwszej rundzie turnieju głównego uległ dobrze spisującemu się w Grand Prix Polski juniorów Miłoszowi Sawczakowi (Politechnika Rzeszów) 2:4.

Ponadto w drugiej rundzie turnieju głównego zagrają m.in. Patryk Bielecki (Dekorglass Działdowo), Mateusz Zalewski (ZKS Zielona Góra), Mateusz Żelengowski (ZKS Zielona Góra) czy Kuba Kwapis (Ostródzianka Ostróda).

Szczegółowe wyniki –> https://www.pzts.pl/wydarzenia/grand-prix-polski-juniorow-20-21