W piątek, 24 stycznia o godzinie 13:00, w warszawskim hotelu Hyatt, odbędzie się inauguracyjna edycja gali „Diamentowa Rakietka”. Wydarzenie to podsumuje dokonania w polskim tenisie stołowym w 2013 roku. „Diamentowa Rakietka” to początek nowego projektu, który ma na celu uhonorowanie osób oraz instytucji mających wpływ zarówno na rozwój, jak i wizerunek tenisa stołowego w Polsce. Laureatów gali wybiorą kluby występujące we Wschodzący Białystok Superlidze Mężczyzn.

Organizator gali, którym jest Polska Superliga Tenisa Stołowego, zadbał o wyjątkowy charakter wydarzenia. – Tenis stołowy to sport z długoletnią tradycją, a ja chcę ją kontynuować – przyznaje prezes Spółki, Dariusz Szumacher. – Każdy Polak zna nazwiska takie jak Andrzej Grubba czy Leszek Kucharski. Obecnie nasi zawodnicy również odnoszą spektakularne sukcesy na arenie międzynarodowej, co warto podkreślać. Chcemy uhonorować osoby oraz instytucje, które aktywnie biorą udział w promocji dyscypliny. To dla mnie bardzo ważne, że mogę zorganizować tę galę.

Podczas gali „Diamentowa Rakietka” przyznane zostaną nagrody w dziewięciu kategoriach – oto nominowani w każdej z nich:

1. Sponsor Polskiej Superligi Tenisa Stołowego – Wschodzący Białystok, Nord Partner
2. Trener Roku – Tomasz Redzimski, Piotr Szafranek
3. Drużyna Roku – ASTS Olimpia-Unia Grudziądz, Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki
4. Zawodnik Roku – Bartosz Such, Daniel Górak
5. Tenisowa Osobowość – Natalia Partyka, Lucjan Błaszczyk
6. Miasto-Partner – Rzeszów, Białystok
7. Samorząd – Warmia i Mazury, Miasto Bytom
8. Partner Medialny – portal Interia.pl, magazyn „Przegląd Sportowy”
9. Nagroda specjalna – Mariusz Baruch, Wang Zeng Yi

O nominację w kategorii trenerskiej zapytany został szkoleniowiec ekipy mistrzów Polski, Olimpii-Unii Grudziądz, a także opiekun brązowych medalistów Mistrzostw Świata Juniorów, Piotr Szafranek. – W pewnym sensie już wygrałem, niezależnie od decyzji jury. Sama nominacja to sukces – to znaczy, że ktoś zauważa i docenia moją pracę – przyznaje. – W to, co robię, angażuję się w stu procentach, ale nie nastawiam się na wygraną. Choć przyznaję, że taką nagrodę miło byłoby mieć w kolekcji.

O statuetkę rzeczywiście warto walczyć. „Diamentowa Rakietka” to nie tylko nazwa uroczystości, ale również przyznawanego wyróżnienia. W wyjątkowej, na tę okazję zaprojektowanej statuetce umieszczono ozdobny diament. Podczas gali każdy klub przyzna dodatkowo nagrodę specjalną „Super-Partnera” – dla podmiotu, instytucji lub osoby mającej największy wpływ na rozwój i funkcjonowanie zespołu.

Spółka Polska Superliga Tenisa Stołowego gwarantuje najwyższy poziom rozgrywek tenisa stołowego mężczyzn. Powstała w 2009 roku, z inicjatywy klubów uczestniczących w zawodach najwyższego szczebla – ekstraklasy oraz Polskiego Związku Tenisa Stołowego. W ciągu czterech lat Superliga zajmowała się nie tylko organizacją rozgrywek, lecz także szeroko pojętą promocją dyscypliny. „Diamentowa Rakietka” ma być ukłonem w stronę osób i instytucji zaangażowanych w pracę nad rozwojem tenisa stołowego w Polsce.