Po niesamowicie zaciętym dwumeczu finałowym FC Saarbrücken – po raz pierwszy w historii – zwyciężył w Lidze Mistrzów. Jutro poznamy triumfatorki Ligi Mistrzyń, broniący tytułu KTS Enea Tarnobrzeg zagra z francuskim Metz TT.

Rywalizację w Champions League zakończyły Złote Sety, w których FC Saarbrücken pokonał na wyjeździe Borussię Düsseldorf 2:1. W decydującym Darko Jorgić pokonał 11:9 Kaya Stumpera, jednego z rywali Polaków w rozpoczynających się 5 kwietnia Mistrzostwach Europy U-21.

W pierwszym spotkaniu finału LM Borussia ograła na wyjeździe FC Saarbrücken 3:2. W rewanżu rozegranym w Düsseldorfie triumfował były zespół m.in. Patryka Zatówki, mimo że przegrywał 0:1, 1:2. Do remisu 2:2 doprowadził Patrick Franziska po zwycięstwie z Qiu Dangiem 3:2 (6:5 w ostatnim secie), zaś dogrywkę zapewnił gościom Darko Jorgić, który wygrał z Antonem Källbergiem 3:1.

W Golden Match Qiu Dang ograł Takuyę Jina 11:7, a potem Anton Källberg przegrał z Patrickiem Franziską 6:11 i wspomniany Kay Stumper z Darko Jorgiciem 9:11.

W środę o g. 15:00 w Tarnobrzegu odbędzie się rewanżowy mecz Enei Siarkopolu z Metz TT w finale Ligi Mistrzyń. Transmisja w TVP Sport. We Francji polski zespół triumfował3:0.

A tymczasem już we wtorek wieczorem (początek spotkania o 19:30) Dekorglass Działdowo zmierzy się na wyjeździe z G.V. Hennebont TT w finale Pucharu Europy. W swojej hali lider Lotto Superligi zwyciężył 3:2.

W półfinale Pucharu Europy wystąpił Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki (porażka z Dekorglassem), a w ćwierćfinale Polski Cukier Gwiazda Bydgoszcz (przegrana z Dartomem Bogorią).