To był pokaz siły naszych zespołów w greckim Loutraki. Biało-czerwoni wygrali trzy z czterech spotkań finałowych zaliczanego do cyklu Europe Youth Series – Greece Open w zmaganiach drużynowych!

Po złote krążki w Grecji sięgnęły nasze drużyny młodziczek (Julia Zalewska, Łucja Kobosz), kadetek (Katarzyna Rajkowska, Maja Łakoma) i kadetów (Kacper Perkowski, Mateusz Gawlas, Jan Mrugała). Z kolei srebrny medal wywalczyli młodzicy (Hubert Kwieciński i Mikołaj Pilch).

W trzech z czterech finałowych spotkań biało-czerwoni mierzyli się ze swoimi rówieśnikami z Rumunii. W gronie młodziczek i kadetek Polki pokonały Rumunki odpowiednio 3:0 i 3:1. W finałowym spotkaniu wśród juniorów nasi tenisiści stołowi wygrali z Anglią 3:0.

W czwartek brązowe krążki zapewniła sobie druga drużyna naszego kraju w kategorii młodziczek (Lena Puzio, Natasz Rudolf).

Cykl Europe Youth Series w 2024 roku składa się z sześciu zawodów. Rozgrywany w Loutraki turniej jest trzecią imprezą w tym roku kalendarzowym. Kolejne turnieje rozegrane zostaną w Sarajewie (Bośnia i Hercegowina), Belgradzie (Serbia) i Pilznie (Czechy)

Partnerem strategicznym reprezentacji Polski jest Enea.