Na podstawie sierpniowego rankingu ustalona została lista uczestników turnieju Europy Youth TOP 10. Z naszej reprezentacji, od 29 września do 1 października w Bukareszcie, zagrają juniorka Zuzanna Wielgos i kadet Patryk Żyworonek.

Oboje są Mistrzami Europy w grze deblowej w swoich kategoriach wiekowych z Gliwic – Zuzanna Wielgos w parze z Anną Wielgos i Patryk Żyworonek w duecie z Mateuszem Sakowiczem.

Na liście rezerwowych jest siedmioro polskich tenisistów stołowych – U-19: Mateusz Zalewski, Mateusz Żelengowski, Anna Brzyska, Natalia Bogdanowicz oraz U-15: Kacper Perkowski, Mateusz Sakowicz, Katarzyna Rajkowska.

Numer pierwszy ma – a zatem dużą szansę na grę w TOP 10 – Anna Brzyska. Z „trójką” w grupie oczekujących są Mateusz Zalewski (de facto z dwójką, bowiem złoty medalista Igrzysk Europejskich w Krakowie Francuz Felix Lebrun nie gra już w ogóle w juniorach), Natalia Bogdanowicz i Kacper Perkowski.

Uczestnictwo w rumuńskich zawodach należy potwierdzić do 4 września.

W ubiegłym roku we francuskim Tours Anna Brzyska uplasowała się na 4 lokacie w juniorkach, a Zofia Śliwka i Rafał Formela zajęli 9 miejsce w kadetach.

Z kolei w tym samym mieście jedyny startujący Polak Maciej Kubik wywalczył 3 pozycję w U-19. Czterech zawodników miało wtedy bilans gier 7-2 i 16 punktów, a końcowa kolejność wyglądała następująco: Norweg Borgar Haug, Chorwat Ivor Ban, Maciej Kubik, Węgier Csaba Andras.