Cztery polskie drużyny: KTS Enea Siarkopol Tarnobrzeg, Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki, Dekorglass Działdowo i Lotto Polski Cukier Gwiazda Bydgoszcz zagrają w europejskich pucharach w sezonie 2022/2023. W czwartkowe popołudnie odbyło się losowanie fazy grupowej Ligi Mistrzów i Pucharu Europy ETTU.

Aż dwie nasze ekipy wystąpią w drugiem etapie Ligi Mistrzów. Zwycięzca LOTTO Superligi – Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki trafił do grupy A, w której zmierzy się z Borussią Dusseldorf oraz jednym ze zwycięzców pierwszego etapu. W grupie C znalazł się z kolei Dekorglass Działdowo, którego rywalami będą Sporting Clube de Portugal i jeden ze zwycięzców pierwszego etapu.

W rozgrywkach Ligi Mistrzyń polscy kibice trzymać kciuki będą za Eneę Siarkopol Tarnobrzeg. Wicemistrzynie Polski, które mają na swoim koncie dwukrotny triumf w Champions League, w drugim etapie zagrają w grupie C. Rywalami podopiecznych Zbigniewa Nęcka będą CP Lyssois Lille Metropole i jeden ze zwycięzców pierwszego etapu.

W sezonie 2022/2023 w europejskich rozgrywkach zadebiutuje LOTTO Polski Cukier Gwiazda Bydgoszcz. Wicemistrz LOTTO Superligi zagra w Pucharze Europy ETTU. Grupowymi przeciwnikami bydgoszczan w pierwszym etapie zmagań będą TalTech Sports Club, STK Starr Croatia i Batts.