30-krotny Mistrz Polski KTS Enea Siarkopol Tarnobrzeg ma szansę przejść do historii polskiego sportu jako pierwszy klub, który 3-krotnie zwyciężył w Lidze Mistrzów.

Drużyna tenisistek stołowych z Tarnobrzega jest Klubowym Mistrzem Europy. Trofeum wywalczyła w 2019 i 2022 roku, a teraz ma szansę obronić 1 miejsce na Starym Kontynencie.

Finałowe spotkania z Metz TT odbędą się 30 marca o g. 19:30 na wyjeździe oraz 5 kwietnia o g. 15:00 w hali MOSiR Tarnobrzeg. Transmisję z rewanżu przeprowadzi TVP Sport.

– Mamy szansę przejść do historii polskiego sportu. Jeszcze nikomu w żadnej dyscyplinie sportu nie udało się 3 razy wygrać Ligę Mistrzów bądź Ligę Mistrzyń – mówi Zbigniew Nęcek, trener Enei Siarkopolu.

W męskiej siatkówce Grupa Azoty Zaksa Kędzierzyn-Koźle triumfowała w Champions League w 2021 i 2022 roku, zaś dziś rozegra rewanżowy mecz ćwierćfinałowy z Itas Trentino. U siebie polski klub wygrał 3:2.

Natomiast w piłce ręcznej mężczyzn Industria Kielce zwyciężyła w rozgrywkach Ligi Mistrzów w 2016 roku, zaś przed rokiem zajęła 2 miejsce, po raz 5 awansując do Final Four.

– Oczywiście kibicujemy wszystkim polskim zespołom na arenie międzynarodowej, ale byłoby miło, gdyby KTS Enea Siarkopol jako pierwszy – po raz 3 w ciągu 4 lat – sięgnął po najważniejsze klubowe trofeum w Europie – powiedział szkoleniowiec.

W finałowym dwumeczu trener Zbigniew Nęcek będzie miał do dyspozycji najsilniejszy skład, ze świetnie spisującymi się w Smash Singapore Han Ying, Elizabetą Samarą i Yang Xiaoxin na czele. W szerokiej kadrze są również Natalia Bajor i kapitan zespołu Kinga Stefańska.

W Singapurze obrończyni Han Ying pokonała m.in. Chinkę Chen Xingtong 3:1, a Elizabeta Samara wygrała z Mistrzynią Olimpijską z Tokio Chen Meng 3:2.

– Zawodniczki naszego klubu są w rewelacyjnej formie i oby ją utrzymały do meczów finałowych Champions League – podkreślił Zbigniew Nęcek.

W tym sezonie Enea Siarkopol wygrała wszystkie 8 meczów po 3:0.