Enea Siarka Tarnobrzeg z kompletem punktów prowadzi po rundzie jesiennej ekstraklasy tenisistek stołowych. Podopieczne Zbigniewa Nęcka ostatni mecz przegrały w 2012 roku. Tytuł mistrzyń Polski zdobyły 29 razy.

Ostatnio Enea Siarka wygrała na wyjeździe z KU AZS PWSIP Metal-Technik Łomża 3:0.

– Ostatni mecz w ekstraklasie przegraliśmy we wrześniu 2012 roku. Wtedy w Tarnobrzegu lepszymi okazały się zawodniczki SKTS Sochaczew. Natomiast poprzednią porażkę zanotowaliśmy w 2006 roku – powiedział trener kadry narodowej i Enea Siarki Zbigniew Nęcek.

W rundzie jesiennej barwy tarnobrzeskiego zespołu reprezentowało siedem zawodniczek. W spotkaniach ligowych wystąpiły: Li Qian, Han Ying, Elizabeta Samara, Wu Yue, Wiktoria Pawłowicz, Kinga Stefańska i Agata Zakrzewska.

Li Qian, która w tegorocznych rozgrywkach ligowych z powodów osobistych i zdrowotnych zagrała tylko dwa pojedynki, na boisko wróci na początku przyszłego roku.

– 10-12 stycznia zobaczymy ją w meczu Ligi Mistrzyń. Natomiast w dniach 22-26 stycznia wystąpi w kwalifikacyjnym turnieju przedolimpijskim – poinformował Nęcek.

Jego zdaniem, w przyszłorocznej fazie play off, oprócz jego drużyny, powinny zagrać KU AZS UE Wrocław oraz SKTS Sochaczew. Natomiast czwarty zespół – w jego ocenie – będzie wyłoniony w efekcie rywalizacji pomiędzy ekipami z Nadarzyna, Lidzbarka Warmińskiego i Częstochowy.

Enea Siarka Tarnobrzeg tytuły mistrza Polski zdobywała w latach 1991-2005 oraz 2007-2019. Z kolei w sezonach 1989/90 i 2005/06 tarnobrzeżanki zdobyły wicemistrzostwo kraju.

KU AZS PWSIP Metal-Technik Łomża – Enea Siarka Tarnobrzeg 0:3

  1. Anna Zielińska – Wu Yue 0:3
  2. Aleksandra Jarkowska – Wiktoria Pawłowicz 0:3
  3. Maja Miklaszewska – Agata Zakrzewska 1:3