Dwa punkty Tetyany Bilenko zapewniły Bebetto AZS UJD Częstochowa zwycięstwo nad SKTS-em Sochaczew 3:2 w najciekawszym niedzielnym spotkaniu w Ekstraklasie kobiet. Po ośmiu meczach częstochowianki z dorobkiem 19 punktów zajmują drugie miejsce. Do liderującego KTS-u Enea Siarkopolu Tarnobrzeg tracą cztery „oczka”.

Ukrainka w niedzielnym spotkaniu w Sochaczewie zaprezentowała się kapitalnie, pokonując zarówno Magdalenę Sikorską jak i Irinę Ciobanu. Dotychczas Bilenko rozegrała w Ekstraklasie 14 pojedynków i aż 12 z nich wygrała. Dzięki świetnemu bilansowi zawodniczka klubu spod Jasnej Góry zajmuje pierwsze miejsce w rankingu najlepiej punktujących tenisistek stołowych ligi.

Pozostałe niedzielne mecze zakończyły się pewnymi zwycięstwami faworytek. Enea Siarkopol Tarnobrzeg i KU AZS UE Wrocław pokonały swoje rywalki bez straty seta, a Start Spalona Mleczarnia Nadarzyn oddał tylko dwa sety w wygranym spotkaniu z JKTS-em Jastrzębie-Zdrój 3:0.

W tabeli prowadzi Enea Siarkopol Tarnobrzeg, przed Bebetto AZS UJD Częstochowa i Startem Spaloną Mleczarnią Nadarzyn. Ostatnie miejsce w ligowej tabeli zajmuje JKTS Jastrzębie-Zdrój.