11 meczów rozegranych zostanie od 6 do 13 października w kobiecej Ekstraklasie. Tytułu broni KTS Enea Siarkopol Tarnobrzeg, który jednocześnie powalczy o 3 z rzędu i 4 w historii złoty medal w Lidze Mistrzyń.

31-krotne Mistrzynie Polski zagrają 6 października z Fibrain KU AZS Politechnika Rzeszów, 8 października z Wicemistrzem Polski Bebetto AZS UJD Częstochowa i 12 października z SKTS Sochaczew. W przyszłym tygodniu podopieczne trenera Zbigniewa Nęcka zmierzą się także 2-krotnie w Champions League.

Oprócz SKTS Sochaczew, w poprzednim sezonie brąz zdobyły zawodniczki KU AZS UE Wrocław, Mistrzynie Polski z 2022 roku. W rozgrywkach 2023/24 będą silniejsze niż w 2022/2023, gdyż podpisała kontrakt Ukrainka Solomija Bratejko, dołączając tym samym do reprezentantek naszego kraju Anny i Katarzyny Węgrzyn.

Trener kadry narodowej Marcin Kusiński będzie obserwował występy Natalii Bajor w Enei Siarkopolu i sióstr Węgrzyn, ale także jeszcze młodszych tenisistek stołowych, medalistek Mistrzostw Europy w różnych kategoriach wiekowych, jak Zuzanna Wielgos (Fibrain KU AZS Politechnika), Ilona Sztwiertnia (SKTS Sochaczew), Anna Brzyska (MUKS Start Nadarzyn), Wiktoria Wróbel (KTS Maximus Broker Toruń).

Wśród drużyn, które mogą sprawiać niespodzianki jest beniaminek z Rzeszowa. – Naszym podstawowym celem jest spokojne utrzymanie na poziomie Ekstraklasy. Na pewno nie będzie to łatwe zadanie, gdyż aż 2 drużyny z ośmiu pożegnają się z tymi rozgrywkami. Składy drużyn są bardzo mocne. Każdy mecz i każdy punkt może decydować o utrzymaniu. Jest to nasz historyczny, pierwszy sezon w Ekstraklasie, wiec będziemy chcieli zaprezentować się jak najlepiej – mówi trener Karol Paśko.

Szkoleniowiec nie ukrywa, że liczy na doświadczenie Zuzanny Wielgos na najwyższym szczeblu ligowym. – Ostatnio Zuzia notuje stały progres, ma coraz większe doświadczenie w grze z zawodniczkami na światowym poziomie. Myślę, że to też przełożyć się na dobre wyniki w Ekstraklasie.

Rzeszowianki mają w kadrze aż 4 zawodniczki z Azji (Koreanki Kim Yerin i Yoo Siwoo, Tajwanka Yeh Yi-Tian, Reeth Risha Tennison z Indii). – W większości meczów będziemy chcieli korzystać z tych wzmocnień, ale jest to też uzależnione od ich kontraktów w ligach ojczystych. Koreanki teoretycznie są na najwyższym poziomie sportowym, ale są też trudno dostępne, jeśli chodzi o przyloty do Europy. Reeth Risha Tennison i Yeh Yi-Tian to zawodniczki ataku szybkiego i najczęściej z ich usług będziemy korzystać – przyznał Karol Paśko.

Program od 1 do 3 kolejki:

06.10: Fibrain KU AZS Politechnika Rzeszów – KTS Enea Siarkopol Tarnobrzeg, Bebetto AZS UJD Częstochowa – Akademia Łomżyńska KU AZS Łomża
07.10: SKTS Sochaczew – KTS Maximus Broker Toruń
08.10: Enea Siarkopol – Bebetto AZS UJD, Akademia Łomżyńska – SKTS Sochaczew, KU AZS UE Wrocław – Maximus Broker, Start Nadarzyn – Fibrain Politechnika
12.10 Enea Siarkopol – Sochaczew
13.10 Fibrain Politechnika – Bebetto AZS UJD, KU AZS UE – Akademia Łomżyńska, Start – Maximus Broker.