Enea Siarkopol Tarnobrzeg odniosła w sobotę siódme zwycięstwo w Ekstraklasie kobiet. Zespół z Podkarpacia wygrał na wyjeździe z KU AZS PWSIP Metal-Technik Łomża 3:0 i umocnił się na prowadzeniu w tabeli.

Po jednym punkcie do zespołu prowadzonego przez Zbigniewa Nęcka wywalczyły Viktoria Pavlovich, Elizabeta Samra i Julia Ślązak. Rumunka i Polka swoje spotkania wygrały bez straty seta, a Białorusinka ograła Zhao Xia 3:1.

– Uzyskaliśmy dziś dobry wynik. Myślę, że drużyna z Łomży jeszcze niejednej ekipie „urwie” punkty – powiedział po meczu Zbigniew Nęcek, trener mistrzyń kraju. Tenisistki stołowe Enea Siarkopolu nie będą miały dużo czasu na odpoczynek, bo już w niedzielę zmierzą się w Tarnobrzegu z Gotykiem Toruń.

Po siedmiu spotkaniach tarnobrzeżanki mają na swoim koncie 20 punktów i o trzy „oczka” wyprzedzają drugi w tabeli zespół Bebetto AZS UJD Częstochowa. Na trzeciej pozycji plasuje się Start Spalona Mleczarnia Nadarzyn, a na czwartej SKTS Sochaczew. Tabelę zamykają GOSRIT Energa Mar-Bruk ZRB Luzino i JKTS Jastrzębie-Zdrój.

KU AZS PWSIP Metal-Technik Łomża – KTS Enea Siarkopol Tarnobrzeg 0:3
Zhao Xia – Viktoria Pavlovich 1:3 (7:11, 8:11, 11:7, 3:11)
Marta Smętek – Elizabeta Samara 0:3 (5:11, 3:11, 7:11)
Anna Monika Zielińska – Julia Ślązak 0:3 (8:11, 9:11, 8:11)