Nie było niespodzianki w jedynym sobotnim meczu w Ekstraklasie kobiet. Walczący o mistrzostwo kraju KU AZS UE Wrocław pewnie pokonał na wyjeździe GOSRiT Energę Mar-Bruk ZRB Luzino 3:0.

Wrocławianki w starciu z beniaminkiem straciły tylko jednego seta. W pojedynku otwarcia Katarzyna Węgrzyn pokonała w czterech setach Maję Miklaszewską. W pozostałych spotkaniach podopieczne Zdzisława Tolksdorfa wygrywały już 3:0. Najpierw Natalia Bajor ograła Katarzynę Płotka, a następnie Anna Węgrzyn w identycznych rozmiarach uporała się z Magdą Płotka.

Pewne zwycięstwo nad jedynym zespołem w Ekstraklasie kobiet, który nie wygrał w pierwszej rundzie meczu, sprawiła że KU AZS UE Wrocław rundę jesienną kończy na trzeciej pozycji. Wrocławianki mają na swoim koncie 24 punkty i tracą dwa „oczka” do liderującego Enea Siarkopolu Tarnobrzeg. Warto jednak zaznaczyć, że tarnobrzeżanki mają jeszcze do rozegrania jedno spotkanie ze Startem Spaloną Mleczarnią Nadarzyn.

Zespół z Luzina pierwszą część swojego debiutanckiego sezonu w elicie kończy z jednym punktem na koncie wywalczonym w starciu z JKTS-em Jastrzębie Zdrój.

GOSRiT Energa Mar-Bruk ZRB Luzino – KU AZS UE Wrocław 0:3
Maja Miklaszewska – Katarzyna Węgrzyn 1:3 (9:11, 12:10, 9:11, 6:11)
Katarzyna Płotka – Natalia Bajor 0:3 (2:11, 4:11, 7:11)
Magda Płotka – Anna Węgrzyn 0:3 (2:11, 9:11, 8:11)