Gospodarze triumfowali w dwóch piątkowych spotkaniach w Ekstraklasie kobiet. W Nadarzynie tamtejszy Start Spalona Mleczarnia pokonał JKTS Jastrzębie-Zdrój 3:1, a w Białymstoku Asterm Dojlidy ograły GOSRiT Energę Mar-Bruk ZRB Luzino 3:1.

Nadarzynianki do zwycięstwa nad beniaminkiem ze Śląska poprowadziła Paulina Krzysiek. Aktualna wicemistrzyni Polski w grze pojedynczej w starciu z JKTS-em bez straty seta pokonała Patrycję Paszek i Julię Bartoszek. Po piątkowym meczu podopieczna Marcina Kusińskiego ma na swoim koncie 18 zwycięstw i 3 porażki.

Trzy punkty do swojego dorobku w tabeli dopisały w piątkowy wieczór także tenisistki stołowe Asterm Dojlid Białystok. Ekipa ze stolicy Podlasia po raz drugi w tym sezonie pokonała GOSRiT Energę Mar-Bruk ZRB Luzino, tym razem 3:1. Dla zespołu z Białegostoku była to już siódma wygrana w aktualnej kampanii.

Z zespołów, które w piątek rywalizowały przy stołach, najlepsze miejsce w ligowej tabeli zajmuje Start Spalona Mleczarnia Nadarzyn. Ekipa Marcina Kusińskiego plasuje się aktualnie na czwartym, ostatnim premiowanym grą w fazie play off miejscu. Szóstą pozycję zajmuje Asterm Dojlidy Białystok, a dwie ostatnie lokaty okupują JKTS Jastrzębie-Zdrój i GOSRiT Energa Mar-Bruk ZRB Luzino.

Do zakończenia 17. kolejki pozostały jeszcze trzy spotkania. W najbliższą środę Bebetto AZS UJD Częstochowa zagra z SKTS-em Sochaczew, a 20. marca Gotyk Toruń podejmie KTS Eneę Siarkopol Tarnobrzeg. Pojedynek Polmleku OSIR Lidzbark Warmiński z KU AZS UE Wrocław został przełożony na późniejszy termin.

Wyniki piątkowych spotkań:

MUKS Start Spalona Mleczarnia Nadarzyn – JKTS Jastrzębie-Zdrój 3:1
Paulina Krzysiek – Patrycja Paszek 3:0 (11:5, 11:5, 11:6)
Dominika Wołowiec – Julia Bartoszek 3:2 (8:11, 11:3, 9:11, 12:10, 11:7)
Daria Durlak – Angelika Janik 1:3 (5:11, 10:12, 11:8, 5:11)
Paulina Krzysiek – Julia Bartoszek 3:0 (11:9, 11:7, 11:9)

Asterm Dojlidy Białystok – GOSRiT Energa Mar-Bruk ZRB Luzino 3:1