Tenisistki stołowe GLKS Wanzl Scania Nadarzyn oraz KTS Zamek-SPAR Tarnobrzeg wykonały pierwszy krok w kierunku awansu do finału fazy play-off tegorocznych rozgrywek Ekstraklasy Kobiet. Obie ekipy wygrały w stosunku po 3:1 pierwsze mecze półfinałowe – podopieczne trenera Marcina Kusińskiego pokonały w Krakowie Bronowiankę, zaś tarnobrzeżanki wygrały we własnej hali z MKSTS DWSPiT Polkowice.

Ekipę z Nadarzyna do zwycięstwa nad Bronowianką poprowadziła Shen Yi Bin, zdobywczyni dwóch punktów. Chinka okazała się lepszą zarówno od Marty Smętek, jak i Zhao Xia. Trzecią wygraną na konto GLKS zapisała Antonina Szymańska, wygrywając 3:0 z Magdaleną Górowską. Honorowe „oczko” dla gospodyń zdobyła Zhao Xia, pokonując w czterech setach Klaudię Kusińską.

Atut własnej hali wykorzystały tymczasem zawodniczki trenera Zbigniewa Nęcka. Tarnobrzeżanki, broniące tytułu mistrzowskiego, czwartkowe zwycięstwo zawdzięczają przede wszystkim reprezentującej Niemcy, Han Ying. Wygrała ona pierwszą i ostatnią grę wieczoru, najpierw nie oddając choćby seta Natalii Michorczyk, a następnie pokonując w stosunku 3:1 Katarzynę Grzybowską.

To właśnie reprezentantka Polski na Drużynowych Mistrzostwach Świata w tenisie stołowym w Tokio odnotowała jedyne zwycięstwo po stronie polkowiczanek. Grzybowska w drugim meczu uporała się w czterech setach z Jia Jun. Ważny punkt dla KTS Zamek-SPAR w spotkaniu „trójek” zdobyła Kinga Stefańska, wygrywając z Agatą Pastor.

W sobotę w Nadarzynie i Polkowicach rozegrane zostaną drugie mecze półfinałowe. Rywalizacja toczy się do dwóch zwycięstw.