KU AZS UE Wrocław awansował do finału Ekstraklasy Kobiet. Po wyjazdowym zwycięstwie z SKTS Sochaczew 3:2, wrocławianki wygrały także niedzielny rewanż 3:2. O złoto zagrają z triumfatorem dwumeczu pomiędzy broniącym tytułu KTS Enea Siarkopol Tarnobrzeg a Bebetto AZS UJD Częstochowa.

Po dwóch pierwszych pojedynkach był remis i trzeci – Katarzyny Węgrzyn z Magdaleną Sikorską – urósł do kluczowego starcia rewanżu. Jak ocenił trener AZS-u Zdzisław Tolksdorf był to najbardziej nerwowy mecz.

– Pojedyncze piłki decydowały o tym, czy set przechyli się na jedną, czy drugą stronę. Było wiele dramaturgii, wiele walki, ale na szczęście dla nas Kasia ograła Magdę i praktycznie byliśmy już w tym momencie w finale, bo do wygrania dwumeczu brakowało nam jednego wygranego seta w dwóch pozostałych pojedynkach – powiedział szkoleniowiec.

Finał zapewniła Natalia Bajor, która przegrała co prawda z Rumunką Iriną Ciobanu, ale 1:3, a to już dawało AZS awans do finału. W ostatnim pojedynku zwycięstwo w dwumeczu wrocławianek przypieczętowała Anna Węgrzyn pokonując Darię Łuczkowską.

– Jestem zadowolony z postawy dziewczyn, bo naprawdę zaprezentowały się bardzo dobrze. Na szczególną pochwałę zasługuje Ania, bo pokonała w pierwszym meczu Ciobanu. Teraz czekamy na finałowego rywala i pewnie to będzie Tarnobrzeg. Mamy srebro i walczymy dalej – przyznał trener Zdzisław Tolksdorf.

Wyniki:

KU AZS UE Wrocław – SKTS Sochaczew 3:2
Natalia Bajor – Daria Łuczakowska 3:1
Anna Węgrzyn – Irina Ciobanu 0:3
Katarzyna Węgrzyn – Magdalena Sikorska 3:2
Natalia Bajor – Irina Ciobanu 1:3
Anna Węgrzyn – Daria Łuczakowska 3:1