Udanie nowy sezon Ekstraklasy kobiet rozpoczęły tenisistki stołowe Bebetto AZS UJD Częstochowa. Zespół spod Jasnej Góry w piątkowy wieczór wygrał drugi mecz, tym razem ze Startem Spaloną Mleczarnią Nadarzyn 3:1.

Częstochowianki do triumfu w piątkowej konfrontacji poprowadziła Tetyana Bilenko. Ukrainka w szeregach Bebetto AZS UJD pokonała Katarzynę Ślifirczyk i Dominikę Wołowiec bez straty seta. Cenne „oczko” dla miejscowych wywalczyła Roksana Załomska, która przegrywała już 0:2 w setach z Dominiką Wołowiec, by ostatecznie pokonać swoją rywalkę 3:2. W ekipie z Nadarzyna honorowy punkt padł łupem aktualnej wicemistrzyni kraju w grze pojedynczej – Pauliny Krzysiek.

W piątek swoje pierwsze zwycięstwo w nowym sezonie odniosły tenisistki stołowe KU AZS UE Wrocław. Zespół ze stolicy Dolnego Śląska wygrał we własnej hali z KU AZS PWSiP Metal-Technik Łomża 3:0. Trio Natalia Bajor, Katarzyna Węgrzyn i Anna Węgrzyn w piątkowy wieczór straciło tylko jednego seta. W drużynie z Podlasia we Wrocławiu zadebiutowały zakontraktowane w przerwie wakacyjnej Marta Smętek i Zhao Xia, jednak nie zdołały pokonać swoich przeciwniczek.

W ligowej tabeli prowadzi Bebetto AZS UJD Częstochowa z kompletem punktów na koncie. Kolejne pozycje zajmują zespoły z Wrocławia i Sochaczewa, które wygrały solidarnie po jednym pojedynku. Tabelę zamyka Start Spalona Mleczarnia Nadarzyn, który doznał na początku rozgrywek dwóch porażek. Warto jednak zaznaczyć, że pięć zespołów nie rozegrało jeszcze w tym sezonie żadnego spotkania.