Enea Siarka Tarnobrzeg zajęła pierwsze miejsce w rundzie zasadniczej ekstraklasy tenisistek stołowych. Mistrzynie Polski od dziewięciu lat nie przegrały spotkania w rozgrywkach ligowych!

Oprócz drużyny z Tarnobrzega, która już 27 razy okazała się najlepsza w Polsce, do fazy play off awansowały: KU AZS UE Wrocław, Polmlek Lidzbark Warmiński i GLKS Scania Nadarzyn.

W półfinałach Enea Siarka Tarnobrzeg zagra z GLKS Scania Nadarzyn, a wicemistrz Polski KU AZS UE Wrocław spotka się z Polmlekiem Lidzbark Warmiński.

– Doceniamy rozgrywki krajowe. Świadczy o tym chociażby komplet zwycięstw w fazie zasadniczej. Doceniamy naszego przeciwnika w fazie play off. Będziemy starali się po tym dwumeczu awansować do finału – powiedział trener reprezentacji i Enea Siarka, Zbigniew Nęcek.

Podkreślił, że drużyna z Nadarzyna awansowała dość pewnie do najlepszej czwórki.

– Ma bardzo ciekawe zawodniczki, które grają na wysokim poziomie. Dotyczy to zwłaszcza liderki zespołu Klaudii Kusińskiej. Do rywalizacji ze Scanią Nadarzyn musimy być naprawdę dobrze przygotowani mentalnie, psychicznie i fizycznie – zaznaczył szkoleniowiec.

Zdaniem Nęcka, bardzo ciekawa będzie także rywalizacja KU AZS UE Wrocław z Polmlekiem Lidzbark Warmiński.

– Tutaj nie ma jednoznacznego faworyta. To są dwie bardzo wyrównane drużyny. Zarówno jedna, jak i druga mają zbliżone szanse awansu do wielkiego finału – zauważył.

Nęcek przypomniał, że w drużynie z Lidzbarka gra wielka gwiazda polskiej ekstraklasy Ma Wenting oraz Białorusinka Daria Trigolos. Z kolei, w ocenie trenera reprezentacji, atutami KU AZS UE Wrocław jest kolektyw czyli Natalia Bajor, Junqiu Xie oraz siostry Anna i Katarzyna Węgrzyn.

Mecze półfinałowe odbędą się w następnym tygodniu. Finał zaplanowano tydzień później, między 9 a 13 kwietnia.