KTS Enea Siarka Tarnobrzeg z kompletem 18 punktów prowadzi na półmetku sezonu zasadniczego Ekstraklasy. W ostatnim meczu pierwszej rundy SKTS Sochaczew przegrał z wiceliderem KU AZS UE Wrocław 0:3.

Punkty w środowym spotkaniu zdobyły: Chinka Xie Junqiu, mistrzyni Polski Natalia Bajor i Katarzyna Węgrzyn. W składzie SKTS zabrakło brązowej medalistki mistrzostw Europy Katarzyny Grzybowskiej-Franc.

W tabeli po dziewięciu kolejkach prowadzą broniące tytułu tarnobrzeżanki – 18 punktów. Wyprzedzają o dwa „oczka” oraz o osiem GKLS Scania Nadarzyn i Polmlek Lidzbark Warmiński.

W zespole Siarki w rundzie „jesiennej” występowały: Niemka Han Ying bilans gier 9-0, Białorusinka Wiktoria Pawłowicz 9-0, Li Qian 6-0, Rumunka Elizabeta Samara 2-0. Po jednej porażce zanotowały Kinga Stefańska i Agata Zakrzewska, ale odniosły odpowiednio cztery i trzy zwycięstwa.

Liderką wrocławskiej drużyny jest Bajor 9-2. Poza nią grały: Xie Junqiu 5-1, 17-letnie siostry bliźniaczki Anna i Katarzyna Węgrzyn z „rekordami” 3-1 i 4-1 oraz 18-letnia Julia Szymczak 1-0.

Po 18 seriach gier cztery najlepsze kluby awansują do play off.