Tenisistki stołowe Enea Siarki Tarnobrzeg pewnie pokonały w pierwszym meczu finałowym Polmlek Lidzbark Warmiński 3:0. Rewanż w najbliższy czwartek.

Pierwszy pojedynek pomiędzy Ma Wenting a Elizabetą Samarą przyniósł kibicom najwięcej emocji. Zawodniczka Polmleku prowadziła już 2:0 w starciu z Rumunką, ale pingpongistka Zbigniewa Nęcka odwróciła losy tego spotkania pokonując Norweżkę 3:2.

W kolejnym pojedynku Han Ying bez problemów i w 3 setach uporała się z Ruifang Dong, a mistrzyni Europy w singlu Li Qian poradziła sobie z Darią Trigolos 3:1.

– Ten wynik oczywiście bardzo nas cieszy i praktycznie przesądza o mistrzostwie, bo nie wyobrażam sobie, żebyśmy w Tarnobrzegu nie wygrali czterech setów. Naszemu rywalowi należą się natomiast wielkie brawa za awans do finału, podjęcie walki i świetną organizację tego meczu – powiedział trener Enea Siarki, Zbigniew Nęcek.

– W grudniu, po pierwszej rundzie zasadniczej byliśmy na piątym miejscu w tabeli i mało kto wierzył, że stać na grę w finale. Było mnóstwo nieprzewidzianych sytuacji, które nam takie miejsce zapewniły, ale całą rundę zagraliśmy koncertowo i stąd nasz finał – powiedział natomiast trener Polmleku, Zbigniew Pietkiewicz.

Rewanż w Tarnobrzegu w najbliższy czwartek. Początek o godz. 17:00.

Polmlek Lidzbark Warmiński – Enea Siarka Tarnobrzeg 0:3

Ma Wenting – Elizabeta Samara 2:3 (11:8, 11:8, 6:11, 9:11, 9:11)
Ruifang Dong – Han Ying  0:3 (4:11, 5:11, 8:11)
Daria Trigolos – Li Qian 1:3 (8:11, 11:3, 9:11, 5:11)