Pierwszej porażki w sezonie doznały w niedzielę tenisistki stołowe Enea Siarkopolu Tarnobrzeg. Zespół Zbigniewa Nęcka przegrał w 20. kolejce Ekstraklasy kobiet z KU AZS PWSIP Metal-Technik Łomża 1:3.

Zespół z Podlasia do niespodziewanego zwycięstwa nad mistrzyniami Polski poprowadziła Zhao Xia. Chinka, która w tym sezonie wróciła do wyczynowego grania po przerwie, w Tarnobrzegu pokonała najpierw Julię Ślązak 3:0, a następnie po niezwykle wyrównanej grze Viktorię Pavlovich 3:2. Autorką trzeciego „oczka” dla ekipy z Łomży była Marta Smętek, która w pięciu setach uporała się z Agatą Zakrzewską.

Emocji nie brakowało także w Sochaczewie. Osłabiony brakiem Magdaleny Sikorskiej miejscowy SKTS przegrał w derbach Mazowsza ze Startem Spaloną Mleczarnią Nadarzyn 2:3. Zespołowi Bronisława Gawrylczyka nie pomogła nawet doskonała postawa Iriny Ciobanu, która w starciu z drużyną Marcina Kusińskiego wygrała dwa pojedynki w stosunku 3:0.

Dwa punkty do ligowej tabeli dopisały w niedzielę tenisistki stołowe Bebetto AZS UJD Częstochowa. Ekipa spod Jasnej Góry, dzięki znakomitej postawie Ukrainy Tetyany Bilenko, wygrała we własnej hali z Gotykiem Toruń 3:2. Dla częstochowianek była to trzynasta wygrana w tym sezonie.

Najmniej zacięte spotkanie odbyło się we Wrocławiu. Miejscowy AZS UE Wrocław rozbił Asterm Dojlidy Białystok 3:0. Po jednym punkcie dla ekipy ze stolicy Dolnego Śląska wywalczyły Natalia Bajor, Anna Węgrzyn i Katarzyna Węgrzyn. Wrocławianki wszystkie pojedynki niedzielnego meczu wygrał w stosunku 3:0.

Mimo porażki ze zespołem z Łomży, Enea Siarkopol Tarnobrzeg utrzymała fotel lidera w Ekstraklasie kobiet. Tarnobrzeżanki o dwa punkty wyprdzedzają SKTS Sochaczew i o pięć „oczek” Bebetto AZS UJD Częstochowa. Czwarte, ostatnie premiowane grą w fazie play off miejsce, zajmuje KU AZS UE Wrocław. Tabelę zamykają Polmlek OSIR Lidzbark Warmiński, JKTS Jastrzębie-Zdrój i GOSRiT Energa Mar-Bruk ZRB Luzino.