Enea Siarkopol Tarnobrzeg pokonał SKTS Sochaczew 3:1 w najciekawszym piątkowym spotkaniu w Ekstraklasie kobiet. Dla zespołu z Podkarpacia była to 11 wygrana w aktualnym sezonie.

Tarnobrzeżanki do zwycięstwa nad SKTS-em poprowadziła Yu Fu, która w piątkowy wieczór pokonała Zuzannę Wielgos 3:0 i Irinę Ciobanu 3:2. Trzecie „oczko” dla zespołu Zbigniewa Nęcka dorzuciła Elizabeta Samara, która w czterech setach uporała się z Ciobanu. Autorką honorowego punktu dla drużyny z Sochaczewa była Ilona Sztwiertnia. Młoda zawodniczka wygrała z Agatą Zakrzewską 3:2.

Siódme zwycięstwo w sezonie zanotowały tenisistki stołowe AZS-u PWSIP Łomża. Drużyna z Podlasia wygrała w Grodzisku Mazowieckim z Bogorią 3:1. Bezbłędna w szeregach AZS-u okazała się Zhao Xia, która w hali przy ulicy Westfala bez straty seta pokonała zarówno Aleksandrę Falarz jak i Daryę Kisel.

Również siódmy wygrany mecz rozegrały w piątkowy wieczór przedstawicielki Startu Nadarzyn. Podopieczne Marcina Kusińskiego pokonała na wyjeździe Gotyk Toruń 3:2. Drużynie z Grodu Mikołaja Kopernika w odniesieniu zwycięstwa nie pomogła nawet doskonała gra Wiktorii Wróbel, która zapisała przy swoim nazwisku dwa punkty.

W tabeli bez zmian. Prowadzi Enea Siarkopol Tarnobrzeg, przed KU AZS UE Wrocław, Bebetto AZS UJD Częstochowa i AZS PWSIP Łomża.