Tenisistki stołowe Akademii Zamojskiej Zamość pozostają w grze o utrzymanie w Ekstraklasie kobiet. Zespół z Lubelszczyzny w weekend zanotował dwa niezwykle cenne zwycięstwa – nad Bebetto AZS UJD Częstochowa i MUKS-em Startem Nadarzyn.

Odrabianie ligowych zaległości zespół z Zamościa rozpoczął od pojedynku z Bebetto AZS UJD Częstochowa. Drużyna spod Jasnej Góry wystąpiła w sobotnim meczu bez dwóch swoich podstawowych zawodniczek z Ukrainy – Tetyany Bilenko i Anastasi Dymytrenko. Akademia Zamojska wykorzystała osłabienie rywalek i zwyciężyła 3:2.

Dwadzieścia cztery godziny później podopieczne Piotra Kostrubca odniosły kolejne zwycięstwo, tym razem wygrywając za trzy „oczka” we własnej hali ze Startem Nadarzyn 3:0.

Pięć „oczek” zdobytych w dwóch spotkaniach pozwala Akademii Zamojskiej Zamość zachować realne szanse na utrzymanie w Ekstraklasie kobiet. Na trzy kolejki przed zakończeniem sezonu zasadniczego tenisistki stołowe z Lubelszczyzny zajmują nadal dziewiąte miejsce w tabeli, jednak tracą już tylko jedno „oczko” do sklasyfikowanego na ósmej pozycji Gotyka Toruń.