Męska reprezentacja Chin po raz dziesiąty z rzędu wywalczyła złoty medal Drużynowych Mistrzostw Świata w tenisie stołowym. Turniej w niedzielę zakończył się w Chengdu.

W wielkim finale Chińczycy pokonali rewelacyjnie spisujących się w DMŚ Niemców 3:0. Po jednym punkcie dla azjatyckiej drużyny wywalczyli Fan Zhendong, Ma Long i Wang Chuqin. Ponadto drużynę Chin podczas mistrzostw tworzyli także Liang Jingkun i Lin Gaoyuan, czyli odpowiednio trzeci i dwunasty tenisista stołowy w rankingu światowym.

Srebrny medal drużyny Niemiec w Chengdu to spory sukces, biorąc po uwagę fakt, że w ekipie naszych zachodnich sąsiadów zabrakło Dimitrija Ovtcharova, Timo Bolla czy Patricka Franziski. Warto jednak podkreślić, że cała trójka w najbliższych dniach weźmie udział turniejach z cyklu WTT, które odbędą się właśnie w Chinach.

Z brązowymi medalami zmagania w tegorocznej edycji Drużynowych Mistrzostw Świata zakończli reprezentanci Korei Południowej i Japonii, którzy swoje starcia półfinałowe przegrali 2:3.

Reprezentacja Polski mężczyzn w składzie: Samuel Kulczycki, Maciej Kubik, Miłosz Redzimski i Artur Grela w Chengdu dotarła do 1/8 finału.

Drużynowe Mistrzostwa Świata w gronie mężczyzn rozgrywane są od 1926 roku. Pierwszym gospodarzem turnieju był Londyn, a pierwszy tytuł mistrzowski powędrował do reprezentacji Węgier. Od DMŚ w 2001 roku w Osace, złote medale w drużynowym czempionacie zdobywają nieprzerwanie Chińczycy.

Chiny – Niemcy 3:0
Fan Zhendong – Benedikt Duda 3:0 (11:8, 11:8, 11:9)
Ma Long – Qiu Dang 3:1 (11:9, 11:6, 9:11, 11:1)
Wang Chuqin – Kay Stumper 3:0 (11:7, 11:8, 11:4)